Sağlığa Faydalı Bilgiler

Ziynet eşyalarındaki değerli ve şifalı taşların sağlığa faydaları nelerdir?

26.10.2017
291
Ziynet eşyalarındaki değerli ve şifalı taşların sağlığa faydaları nelerdir?

İnsanlar değerli taşlardan ziynet eşyaları olarak faydalanırlar. Zaman zaman bu tür göz kamaştırıcı eşyaların modası değişse de, vücuda olan etkisini değiştirmez. Ayrı ayrı her bir değerli taşın organizmaya etkisi vardır.

Zümrüt taşı: Zümrüt göz hastalıklarının şefkat taşıdır. Bu değerli taşın yeşil rengi gözlerdeki gerginliği almakla birlikte sinir sistemini de yatıştırır.

Zümrüt iltihabi süreçler ve enfeksiyonlara karşı savaşır. İdrar kesesi ve idrar yolları hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. Bu taş yanıkları, diyabeti, kalp ağrılarını tedavi eder, kan basıncını düşürür. Zümrüt taşı ayrıca karaciğerin faaliyetini dengeler, uykusuzluk sorununu giderir, veremin tedavisini kolaylaştırır.

Kehribar taşı: Kehribar daha eski zamanlarda bile birçok hastalığın tedavi taşı olarak tanınıyordu. Şu anda da tıpta kehribar taşından geniş olarak istifade ediliyor. Kehribar baş ve diş ağrılarını alır, kalbin çalışma verimini artırır ve vücudu manyetik dalgalarından korur.

Kehribar taşının kana etkisi oldukça olumludur. Kehribarda yoğun miktarı fazla olduğundan o tiroit bezin tedavisinde geniş kullanılır. Bu değerli taş tümör hastalıkları için de faydalıdır. Kehribar taşı metabolizmayı normalleştirir ve yanı sıra böbrek ve bağırsakların faaliyetini de geliştirir.

İnci taşı: İnci Tibet tıbbında unutkanlık ve sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. Eski Çinliler ise inciyi görme yeteneğinin güçlendirilmesi ve kulak hastalıkları için kullanmışlardır. İnci taşının insan vücuduna birçok olumlu etkileri var. İnci güçlü kan kesici etkiye sahiptir. O vücudun genel tonusunu normalleştirir. Halk tıbbında incinin suyundan da istifade edilir. İnci suyu iltihaplara karşı etkili araçtır.

Firuze taşı: Firuze gece rahatsızlığını ve uykusuzluk sorunlarını ortadan kaldırır. Bu taşın vücuda olumlu etkilerinden biri de baş ağrılarını, genel halsızlığı ve yorgunluğu giderme özelliğine sahip olmasıdır. Bu taştan yapılmış eşyayı üzerinde taşıyan kişinin sağlığında sorunlar oluştığunda o rengini değiştirmeye başlar, bu da bir insan için uyarıdır.

Elmas taşı: Elmas taşı uykusuzluğu giderir, mide hastalıklarına ve enfeksiyonlara karşı savaşır, organizmanın yüksek sıcaklığı düşürür, metabolizmayı düzenler, böbreklerde taş oluşumunu önler, cilt hastalıklarının tedavisine olumlu etkisi vardır. Bu değerli taş ayrıca sinir sistemi ve kalp için de yararlıdır.

Safir taşı: Safir taşı bel ağrılarına, solunum organlarının hastalıklarına, astım hastalığına, iltihaplara, şeker hastalığına yardımcı olur. Eski zamanlarda safir taşı göz hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. Bu değerli taş böbrekler için de faydalıdır. O hem de kan basıncını düşürür.

Rubin (yakut) taşı: Rubin (yakut) taşı omurga ve eklem hastalıklarının tedavisine yardımcı olur, sindirim sistemine, karaciğer faaliyetine olumlu etkiler ve kanamaları önler. Tıp uzmanlarının kanaatine göre rubin’in kırmızı ışınları vücudun bağışıklık sistemini aktive eder, beyin aktivitesini artırır, potansiyelini güçlendiriyor.

Akik taşı: Akik taşının renkleri çok olduğu gibi insan vücuduna olumlu etkileri de çoktur. Bu taş vücutta bulunan ağrıları götürür, korku hissini giderir, damarları güçlendirir, cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı olur, insanın genel ehvalına olumlu etkisi vardır. Akik taşı ayrıca cinsel etkinliği da artırır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.