Sağlığa Faydalı Bilgiler

Zerdeçal suyunun en önemli faydaları

19.10.2017
185
Zerdeçal suyunun en önemli faydaları

1- Artrit (iltihaplı romatizma) ile mücadele ediyor artriti olan kişiler sürekli zerdeçal suyu tüketince çok iyi sonuçlar alabilirler.

2- Alzheimer’ın önlemeye yardımcı olur: zerdeçalın aktif bileşeni olan kurkumin, beyindeki hücrelerin serbest radikallere göre zarar görmesine engel olur. Böylelikle de yaşlılıkla gelen zihinsel gerilemeyi ve Alzheimer’ı önler.

3- Kanser riskini azaltır: zerdeçalda olan antioksidanlar, serbest radikallerin ve kanserden kaynaklanan anormal hücrelerin yok edilmesinde olumlu etkiye sahiptir. Genel olarak, bu moleküller, organizmada toksinlerin olumsuz etkilerine engel olur ve kanser hücrelerinin hızlı artışını durdurur.

4- Karaciğer sağlığını korur: ek olarak bu baharat, karaciğer sağlığını korumak için önemli iki salgı olan bilirübin ve safra arasındaki dengeyi sağlamaya yardımcı olur.

5- Kanda şekerin seviyesini düzenler: zerdeçal suyu, kan şekerinin değişimini de harekete geçirme gücü ile 2. derece diyabet hastalarına da fayda verebilir.

6- Sindirime iyi gelir: Zerdeçal suyu sürekli içildiğinde mide asidini azaltır böylece midede ülser ve reflü oluşumunu engeller. Sindirime çok önemli faydası olduğundan dolayı tuvalete çıkmayı kolaylaştırır.  Ayrıyeten zerdeçal suyu hazımsızlık problemlerini hafifletir.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.