Sağlığa Faydalı Bilgiler

Zayıflamak için bitki çayları

28.03.2019
363
Zayıflamak için bitki çayları

Kilo vermek isteyen her kadının arzusudur ki, gün içinde birkaç bardak bitki çayı içerek sabah gözünü açtığında fazla kilolardan kurtulduğunu görsün. Bu ilginç rüyayı bazı çay üreticileri gerçeğe çevirmek isteseler de de henüz hiç kimse buna nail olamadı.

Diyet yapmadan ve hareketsiz bir yaşam tarzı yaşayarak sadece çay içmekle kilo vermek mümkün değildir. Doğal bitki çayları zayıflatıcı etkiye sahip olsalar da bu demek değildir ki, onları içince 10 kg zayıflayacağız. Zayıflama çaylarının büyük bölümünün içeriği birbiriyle aynıdır. Zayıflama çaylarının aşağıdaki gibi etkileri ardır.

  • Az miktarda metabolizmayı hızlandırır
  • Sindirim sürecine destek olur
  • Açlık hissini azaltır
  • Vücudu toksinlerden temizler
  • Kabızlığı giderir

Unutmamak gerekir ki, her bitki çayı da zararsız değildir. Bazı bitkiler ayrı ayrı kendileri için tedavi önem taşısalar da, bazen böbrek yetmezliği olan hastalarda, kalp sorunlarında zararlı olabilir.

Eğer her herhangi kronik bir hastalığınız varsa, bitki çaylarını danışmadan içmeniz önerlmez. İkinci önemli konu, bazı bitki çaylarını uzun süreli kabul edilemez. Örneğin ada çayı ve ısırgan çayı. Papatya ise idrar söktürücü olduğu için onu akşamları içmek tavsiye edilmez. Kilo vermek için en çok önerilen çaylar ise yeşil çay, beyaz çay ve nane çaylarıdır.

Nane iştahı azaltır. Diyetinizi bozmamakta size yardımcı olabilir.

Beyaz çay çok güçlü antioksidan olup ve vücudumuza fazla yağ oluşumunu önler.

Yeşil çay ise herkesin bildiği bir çay olup, içeriği % 2.5 kafeindir, yağları eritmekte büyük rol oynuyor. sabahları ve spor yapmadan önce içilmesi tavsiye edilir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.