Sağlığa Faydalı Bilgiler

Zayıflamada etkili olan acı biber çayının diğer faydaları

17.10.2017
260
Zayıflamada etkili olan acı biber çayının diğer faydaları

Acı biber kalorisi az olan bir sebzedir. Acı biber yemek açlık hissini azaltır ve tokluk hissi oluşturur. İçeriğindeki kapsaisin maddesi mide ve bağırsak faaliyetlerini hızlandırdığı, sindirim sistemindeki dolaşım hızını artırdığı için beyne tokluk sinyalleri gönderir.

Acı biber turşusu metabolizma hızlandırıcı olarak biliniyor. Metabolizma hızlı çalışırsa, yedikleriniz hızlı enerjiye dönüşerek vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece, aldığınız kaloriler vücudunuzda yağ olarak birikmeyecektir.

Acı biberin diyetlerde kullanımı

Acı biber şişlik azaltan ve vücuttan artık sıvının atılmasını sağlayan birçok diyet türünde kullanılır. Acı biber diyeti uygulayarak fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Bu diyet 3 haftalıktır ve bu diyet listesinde az yağlı gıdalar bulunur.

Acı biber çayının hazırlanması

Malzemeler:

  • 1 çay kaşığı kırmızı acı biber
  • 1 diş ezilmiş sarımsak
  • 1 dilim limon
  • 1 bardak sıcak su

Hazırlanışı:

Suyun içerisine acı biber ve sarımsak ilave edip 5 dakika demlenmesini bekleyin, sonra süzün. İçine limon ekleyin. Zevke göre bir çay kaşığı bal ilave etmek de mümkündür. Bu çay günde 2 bardak içilebilir.

Bu çay çabuk yağ yakma etkisi ile metabolizmayı da hızlandırıyor. Böylece, zayıflamanızı sağlıyor. Hazmı kolaylaştırır. Bel ağrılarının azaltılması için kullanılabilir. Damar sorunları, kısırlık ve selüloit için önerilir. Kanseri önler, soğuk algınlığını aradan götürür, kan dolaşımını hızlandırır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.