Sağlığa Faydalı Bilgiler

Yurt Dışında Eğitim Alınacak En Güvenli Yerler

07.06.2019
264
Yurt Dışında Eğitim Alınacak En Güvenli Yerler

Yurt dışında eğitim almak büyük bir karardır ve birçoğu için, yurtdışında doğru çalışmayı bulmak, birkaç kritere uymakla ilgilidir. Bunlardan en önemlilerinden biri güvenli hissettiren bir yer bulmak. Hayatınızı sonsuza dek değiştirebilecek bir karardır, bu yüzden doğru seçimi yapmak önemlidir. Aday öğrenciler ve veliler çoğu zaman birçok nedenden dolayı yurt dışında eğitim konusunda endişeliler; Kültür şoku ve yeterli paraya sahip olmak, diğer iki ortak kaygı.

Dünya her zaman daha güvenli bir yer olurken, diğerlerinden daha güvenli olan bazı ülkeler var. 2012 Küresel Barış Endeksi tarafından kurulan barışçıl ülkelerin listesi sizlerle paylaşacağız. Yurtdışında eğitim alabileceğiniz en güvenli beş yerin bu listesini size ulaştırmak için küçük ülkeleri hariç tuttuk.

1. Danimarka

Danimarka’yı dost canlısı insanlar, güvenli topluluklar ve düşük suç oranı nedeniyle listemizin en üst sıralarına koyduk. Gelişen şehirler ve pastoral manzaralarla, güvende kalacak bir yer değil, aynı zamanda birçok insanın neden yurtdışında eğitim görecekleri Danimarka’yı seçtiklerini görmek kolaydır. Danimarka eğitimi yenilikçidir ve yeterlilikler dünya çapında tanınmakta ve gelecekteki kariyeriniz için size mükemmel bir temel sağlamaktadır.

2. Yeni Zelanda

Yeni Zelanda yurtdışında okumak için harika bir yer; Daha geçen ay, 2013 yılının En İyi Yurtdışı Eğitim Noktaları listemize 7. sırayı koyduk. Aynı zamanda çok düşük suç oranlarıyla çok güvenli bir yer. Uluslararası öğrenci nüfusu son yıllarda Yeni Zelanda’da gerçekten büyümüştür ve şimdi yurtdışında eğitim görmek için en popüler yerlerden biridir. Üniversiteler tarafından yürütülen harika araştırmalarla bir araya gelen Yeni Zelanda, yurtdışındaki çalışma hedeflerine sıkıca bakıyor! Yeni

3. Kanada

Kanada, eşleşecek sakinleştirici manzaraları ve rahatlatıcı manzaraları ile gezegendeki en huzurlu ülkelerden biridir. Mükemmel eğitimi ve çeşitliliği nedeniyle Kanada’yı 2013 yılı için En İyi Yurtdışı Eğitim Hedefleri listemize ekledik ve bu listeye 3 numaraya koyuyoruz. Kanada o zaman kesinlikle yurtdışında eğitim alabileceğiniz yerlerden birisidir.

 4. Japonya

Japonya, eğitim almak için mükemmel bir yer olan şimdi barışçıl bir ülke. Japonya’da Tokyo’da yaşayan 30 milyon insanın zengin kültürünü ve mirasını keşfedin ya da şehirlerini çevreleyen sakin bahçelere kaçın. Japonlar toplumları saygıyla tutuyor, ülkeyi çok güvenli ve kabul ediyorlar. Japonya, aynı zamanda mühendislik, teknoloji veya bilim okumak isteyenler için mükemmel olan dünyanın teknik olarak en gelişmiş ülkeleri arasındadır.

5. İrlanda

Listemizi İrlanda ile bitireceğiz. Ülke misafirperver nüfusuyla ünlüdür, bu yüzden güvenli yerler çalışma listemizde yer alması şaşırtıcı değildir. Küçük bir ülke, büyük bir kalbi var ve aralarından seçim yapabileceğiniz 9 yüksek öğretim kurumu ile hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler için uygun bir kurs olma zorunluluğu var. Dünyanın en cana yakın ülkesi (iki kez) olarak derecelendirilen İrlanda, İngilizce konuşulan bir ortamda mükemmel eğitim sağlayan yurtdışında okumak için güvenli bir yer.

Bu makale sizi yurt dışında nerede çalışacağınızı tekrar gözden geçirdi mi? Yoksa bu listede ilk tercih ettiğiniz yer mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve makaleyi Facebook ve Twitter’da arkadaşlarınızla paylaşın.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.