Sağlığa Faydalı Bilgiler

Yetersiz uyku: Uyku problemlerinden kaynaklanan öfke nasıl azaltılabilir?

29.04.2019
271
Yetersiz uyku: Uyku problemlerinden kaynaklanan öfke nasıl azaltılabilir?

Yetersiz uyku: İnsanlar yetersiz uyku nedeniyle sık sık öfkelenirler. Yetersiz uyku nedeniyle öfkeden kurtulmak istiyorsanız, o zaman kesinlikle günlük 6-7 saat boyunca iyi uyku almalısınız.

Yeterli uyku almak önemlidir çünkü sizi birçok zihinsel ve fiziksel problemden korur. Ancak günümüzde insanlar zaman yetersizliğinden dolayı yeterince uyuyamıyorlar. Bu sadece fiziksel sorunlara neden olmakla kalmaz, sinirlenmek veya stres hissetmek gibi birçok zihinsel soruna da yol açar. Uyku eksikliği nedeniyle, insanlar genellikle sinirli hissederler ve bu nedenle birçok kez öfkelenirler. Bazen öfkeleri de diğer insanlara zarar verir. Bu bağlamda, daha kızgın olduklarında nasıl kontrol edileceğinin farkında olmalıdırlar.

Yetersiz uykudan kaynaklanan öfke nasıl kontrol edilir?

Derin bir nefes alın
Derin nefes alarak, stres ve öfke düzenleyen oksijen geri yüklenir. Derin bir nefes alın ve tutun ve yavaşça bırakın.

Diğer insanlarla paylaşma
Her sinirlendiğinizde, etrafınızdaki insanlara bunu anlatmanız gerekir. Öfkenizi olumsuz forma sokmak yerine sizi anlayacaklar.

Uyku alışkanlığı geliştirmek
Uyku alışkanlığını geliştirmeye çalışın çünkü böyle bir şekilde öfkeniz azalacak ve diğer ruh sağlığınız da geliştirilecektir.

Dinlenme
Uyku tamamlanmadığında dinlenmelisin. Bu sakin olmanıza yardımcı olacaktır. Dahası, rahatlamak zihinsel sağlığınızı korur ve sık sık öfkelenmezsiniz.

Ruh halinizi iyileştirmeye çalışın
Ne zaman sinirlenseniz, hayatınızdaki güzel şeyleri düşünün ve başkalarına gülün. Bunu yapmak ruh halinizi iyileştirir ve öfkeniz de kontrol edilir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.