Sağlığa Faydalı Bilgiler

Vücudu gençleştiren sarımsaklı limon suyunun şifalı özellikleri

13.12.2017
139
Vücudu gençleştiren sarımsaklı limon suyunun şifalı özellikleri

Limon ve sarımsak vücudun yaşlanma sürecini engeller ve ayrıca bir çok yararlı özelliklere sahip harika bitkilerdir.  Sarımsaklı limon suyu birçok hastalıkların şifa kaynağıdır. Çünkü bu iki bitkinin birlikte kullanılması daha güçlü etkiye sahip olur.

Katı yağlar yakıyor
Düzenli olarak kullanıldığında sarımsak ve limon suyu vücuttaki zararlı yağların yakılması sürecini hızlandırır. Böbrek ve safra taşlarını eritir, idrarı söktürür, vücuttaki şişkinliği yok eder ve dokularda ödem oluşmasını engellemektedir. Tehlikeli yara mikroplarını öldürerek mide ve onikiparmak bağırsakta bulunan yaraları tedavi eder.

Tıkanmış damarları açıyor
Limon suyunun içerisine sarımsak atıp içince tıkanmış damarları açar, damar sertliğini önler ve tansiyonu normale düşürür. Ayrıca kolesterol ve karbonhidratı azaltır.

Her türlü acıyı dindirir
Romatizma ağrılarını iyileştiren sarımsak ve limon suyu eklem şişkinliğinin ve hastalığının ağırlaşmasını önler.

Tüm vücudu kanserli hücrelere karşı korur
Limonun içerdiği C vitamini ve sarımsakta bulunan antioksidan bağışıklığı güçlendirir. Cilt alerjisini ortadan kaldırır, aynı zamanda kanser hücrelerine karşı tüm organlarda bir kalkan görevi görür.

Sarımsaklı limon suyu nasıl yapılır?
Sarımsakların kabuğunu soyun sonra hafifçe ezin. Daha sonra bütün kalan sarımsakları kavanoza dökün, üzerine limon suyu sıkın. 25 gün boyunca karanlık bir yerde saklayın ve kavanozu günde bir kez çalkalayın. Sabahları aç karnına yarım fincan için, sarımsakları ise hap gibi bölüp su ile yutun. Tedavi reçetesi 1-2 hafta uygulanır. Hekimlere göre sarımsaklı limon suyu yılda iki kez kullanmak gerekir.

NOT: Uzmanlar sarımsaklı limon suyunu özellikle yaşı 30’u geçmiş insanların kullanmasını tavsiye ediyor. O sigara ve alkol kullanıcıları için de yararlıdır. Fakat tansiyonu olanlara tavsiye edilmez. Çünkü tansiyonu düşürebilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar da doktorla danışmadan sarımsak ve limon suyu içmemesi gerekir.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.