Sağlığa Faydalı Bilgiler

Ter kokusundan doğal yollarla kurtulma

30.07.2017
223
Ter kokusundan doğal yollarla kurtulma

Güçlü ve keskin ter herkesi rahatsız eden bir durumdur. İnsanlar terden kurtulmak için yıllarca para harcayıp çeşitli kozmetik araçları kullanıyorlar.

Birçok doğal ürünler var ki, az miktar para harcayıp ev koşullarında bile ter kokusundan kurtulmak mümkündür. Doğal yollarla ter kokusundan kurtulmak sizi hem çok para harcamaktan kurtaracak hem de kimyasal spreylerin zararlarından korumuş olacaktır.

Doğal sirke

Doğal sirkeye pamuk tampona batırılır ve koltuk altı bölgesine ve ayak parmaklarının arasına sürülür. Sirkeyi bir sprey şişesine de döküp kullanılır. Sirkeyi kullandıktan sonra muhakkak 15-20 dakika bekleyin ki, bu süre zarfında sirkenin doğal ve keskin kokusu geçip gitsin. Sert ve keskin sirke kokusu hem sizi hem de etrafınızdaki herkesi rahatsız etmesin.

Limon suyu

Taze sıkılmış limon suyunu pamuk tampon aracılığıyla kokan bölgeler sürüldüğünde kötü koku ortadan kalkıyor. Ancak limon suyu sürtüğünüz zaman dikkatli olmalısınız. Çünkü limonun içerdiği asit cildinizde yangı hissinin olmasına neden olabilir.

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı antiseptik etkiye sahiptir. Bu nedenle o ciltteki mikropları öldürür ve etkilerini azaltır. Bu yağın uzun süre kullanımı ise koltuk altı bölgelerinden gelen kötü kokuyu giderir.

Leylak yağı

Doğal ve gerçek leylak yağının bir süre kullanımı, sürülen yere anti bakteriyel etki göstermekle orada oluşan bakterilerin kökünü kurutacak ve kötü kokunun ortaya çıkmasını önler.

Adaçayı yağı

Ada çayı yağı ter bezlerinin faaliyetlerinin zayıflatır ve anti bakteriyel etkisi aracılığıyla kötü kokunun oluşmasını engeller.

Ter kokusunu azaltmak istiyorsanız, bazı kurallara uymak gerekir:

* Her gün banyo yapmak

* Banyodan sonra koltukaltı bölgelere çocuk pudrası sürmek

* Her gün iç çamaşırları değiştirmek

* Pamuk elbiseler giymek

* Keskin ve ağır kokulu yiyecekler yememek.

ETİKETLER: ,

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.