Sağlığa Faydalı Bilgiler

Taze Sebzelerde Her Türlü Organizma Mevcut

16.04.2019
299
Taze Sebzelerde Her Türlü Organizma Mevcut

Marketten taze sebze alıp yemeyi seviyorsanız, son bulgular fikrinizi değiştirebilir. Martin Kaae Kristiansen 28 yaşında bir biyomedikal öğrencidir. Marketten satın alınan sebzeleri analiz etti ve içinde saklanan birçok organizma olduğunu keşfetti.

Kerevizden havuçlara ve patateslere kadar hiçbir sebze korunmamıştır. “Mikroskobu kullanarak, her şeyi 1.000’den fazla kez büyütebilirim. Kereviz ve pırasa böcekleri bulmak için bugüne kadar en iyi yerdi. Aldığım örneklerde çoğunlukla ölü böcek, akar ve yaprak biti buldum. Ölü böceklerin bazıları küflenmişti bile. ”

Bundan daha fazlası, Martin bunun sadece bir tesadüf olmadığını açıkladı. Taze sebzelerde birden fazla böcek bulduğunu açıklıyor. Öğrenci, Danimarka Aalborg Üniversitesi’nden güçlü bir mikroskop kullandı.

Taze sebzeler her türlü organizmayı barındırıyor

 “Bulduğum canlı böceklerden bir çeşit akarlar, orta larvalar, yuvarlak kurtlar, ziftler, tanımlanamayan bir larva ve tabii ki çok sayıda bakteri vardı. Mevcut tüm organizmalardan en az ikisini bulmaya emin oldum, böylece bir kereye mahsus olmadığına dair kendime güvenerek söyleyebilirim. ”

Ancak, bu göründüğü kadar kötü değil. Aslında, bu organizmalar sağlığınıza gelince zararsızdır ve genellikle sebzelerinizi yemeden önce yıkadığınız sürece çoğundan kurtulabilirsiniz.

“Sebzeleri yıkamak çok yardımcı oluyor. Sebzeleri pişirirseniz, yaşayan böcekler ölmeli ve eğer ölmeseler, mide asidiniz büyük olasılıkla onları öldürecektir. Fakat sonunda hepsi sadece ekstra proteindir ”dedi.

Haberler birçokları için iğrenç olsa da, hiçbir şeyi değiştirmiyor. Taze sebzelerinizi yemeden önce yıkadığınızdan emin olun, her şey yolunda olacaktır.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.