Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sudan daha faydalı içecekler

24.07.2017
190
Sudan daha faydalı içecekler

Sıcak havalarda bol sıvı özellikle su içmenin önemini herkes bilir. Ama bazı içecekler var ki, onların sağlık için faydası sudan bile fazladır. bu içecekler hakkında size bilgiler vereceğiz.

Aloe suyu

Antioksidan bakımından zengin olan ve gıda uzmanları tarafından da tavsiye edilen aloe sindirim, yara iyileşmesinde mucizevi etkiye sahiptir.

Klorofil suyu

Adını belki de ilk kez duyacağınız klorofil suyu içeriğindeki meyve nektarı ve bitkilere renk veren klorofil maddesine göre bir bardağı ile 4 bardak ıspanağa, göre antioksidan bakımından daha çok zengindir.

Hindistan cevizi suyu

Hindistan cevizi sütü kadar suyu da faydalıdır. Hindistan cevizi zengin potasyum içeriği sayesinde sudan daha besleyicidir. Ama dikkat etmek gerekir ki, toz şeker ilave edilmemiş olsun.

Probiyotik su

Sağlıklı bağırsaklar istiyorsanız, probiyotik su içmelisiniz. Ağrısız çalışan bağırsakların yolu probiyotik sulardan geçiyor. Hem de bu karışımlar sizi gün boyunca susuzluk hissetmeden enerjik yapacak.

Meyveli su

Suyun içine atacağınız elma, limon, şeftali gibi her meyve kuvvetli bir antioksidan özelliğine sahip. Burada önem verilmesi gereke önemli şey ise meyve suyu ile meyveli suyu karıştırmamak.

Pancar suyu

Potasyum, B vitamini, magnezyum ve demir kaynağı olan pancar suyu içerdiği şeker düzeyine rağmen, içebileceğiniz en faydalı içeceklerden biridir.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.