Sağlığa Faydalı Bilgiler

Solunum hastalıkları için bal ve sarımsak kürü

Solunum hastalıkları için bal ve sarımsak kürü

Bal ve sarımsak doğanın insan sağlığı için verdiği en büyük hediyelerden ikisidir.  Aktif bileşenleri ve önemli maddeleri bedeni canlandırır, ciddi hastalıkların oluşumunu engeller.

Bal ve sarımsak geleneksel Çin tıbbından gelen bir tedavi yöntemidir, bazıları ise, Mısır kültürünün bir parçası olduğunu düşünüyor.  Ancak kesin olan bir şey varsa o da, doğal olmakla birlikte etkileri kanıtlandığı için dünya çapında oldukça değerli bir tedavi yöntemi olmasıdır.

Bal ve sarımsak tedavisi nasıl yapılır?

Bal ve sarımsak tedavisi, solunum hastalıklarının alametleri ile mücadele etmek için hazırlanabilir. Aynı zamanda bu hastalıklardan korunmak için kullanabilirsiniz.

Sürekli olarak kullanırsanız, viral ve bakteriyel saldırılardan korunmak için vücudunuzun savunma mekanizmasını güçlendirmiş olursunuz.

Malzemeler:

  • 3 diş sarımsak
  • 1 bardak doğal bal (335 gr)
  • 1 sterilize edilmiş cam kap

Hazırlanması:

Sarımsakları birkaç dilim ve parça halinde kesin, kaba koyun. Sarımsakların üstüne balı ilave edin ve serin, karanlık bir yerde saklayın. 1 hafta sakladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Hastalıklardan korunmak için kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı alın. Bir hastalığı tedavi etmek istiyorsanız, 1 hafta boyunca günde maksimum 5 yemek kaşığı alın.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.