Sağlığa Faydalı Bilgiler

Şifa veren bakır hangi hastalıklarda etkilidir?

25.11.2018
251
Şifa veren bakır hangi hastalıklarda etkilidir?

Bakır diğer metallerle karşılaştırıldığında özel bir yere sahiptir, mikropları kendine çekiyor, onların vücuttaki etkinliğini bozuyor.

Tedavi amacı ile 1 milimetre kalınlığında bakır levhalardan, eski bakır sikkeler bırakılmış yerine metal kuruşluk paralar kullanılıyor.

Baş ağrısı ve kan basıncının yükselmesi sırasında sırtüstü uzanarak 5-10 kuruşlar veya bakır levhalar alınabilir, şakak ve enseye dizilir. Bu durumda 20-25 dakika sakin ve hareketsiz uzanılır. Boğaz ağrısı, solunum yollarının iltihabı, bademcik bezleri hastalığında gece yatarken sikke ve bakır levhalar üst taraftan boyuna sürülüyor. Sinüzit uzun süren ve sürekli tedavi gerektiren bir süreç olsa da, bakır onu kolaylıkla iyileştirir. Bunun için burun boşluğuna sikke veya bakır levha koymak gerekir.

Kalp hastalıklarında bakırın etkisi büyüktür. Kalbin iskemiği sırasında bakır levhaları veya sikkeleri boynun yaka kısmına dizilir, bezle bağlanır ve 4 gün bu şekilde tutulurlar. Bakırı kullanırken onu tuzlu suda yıkayın ve temizlenene dek silmek gerekir. Dirsekten biraz aşağıya takılan ve uçları bağlanan bakır bilezikler kan basıncını normalleştirir. Bakır yaraların iyileşmesi ve yaraların birleşmesinde önemli rol oynuyor. Vücudun morarmış yerine bakır sikke veya levha konulması söz konusu bölgeye kan yığılmasının önlenir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.