Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sıcak havada böbreklerin sağlığını korumak için 5 basit tavsiye

08.07.2018
109
Sıcak havada böbreklerin sağlığını korumak için 5 basit tavsiye

Sıcak havada diğer birçok organ ve sistemler gibi böbrekler de güçlü yüklenmelere maruz kalıyor. Sıcak havada kan katılaşır ki, onu temizlemek böbreklere daha zor olur. Ayrıca sıcak havadan böbreklerde taş oluşumu riski de artıyor.

Sıcak havada böbreklerin sağlığını korumak için 5 basit tavsiye

1- Gün içinde sık sık düzenli temiz su için. Buna engel bir şey yoksa gün içinde 2 litre su için. Susuzluğun en iyi göstergesi idrarın rengidir. İdrarın rengi açık sarı olmalıdır. Bu demektir ki, organizma susuzluktan eziyet çekmiyor. İdrarın rengi daima koyu ise sıvının tüketimini artırın.

2- Sıcak havada alkollü içecekleri içmeyin. Alkollü içecekler vücudun güçlü bir şekilde susuz kalmasına neden olur ki, bu da böbrekler için zararlıdır.

3- Sıcak havada aşırı çay ve kahve içmek de böbrekler için oldukça zararlıdır ki, bu 2 içecekte de organizmadan sıvıyı dışarı atar ve sonuçta susuzluğun gelişmesine neden olur.

4- Et tüketimini azaltın. Sıcak havada etin aşırı tüketimi böbrekler için zararlıdır ki, bu zaman böbrekler çok yüklenir.

5- Beslenmenizde böbrekler için faydalı olan karpuz, kavun, salatalık, lahana, havuç, yeşillikler gibi ürünlerin miktarını artırın.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.