Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sıcak havada böbrekleri korumak için 5 tavsiye

20.07.2017
126
Sıcak havada böbrekleri korumak için 5 tavsiye

Sıcak havada diğer birçok organ ve sistemler gibi böbrekler de güçlü yüklenmelere maruz kalıyor. Sıcak havada kan katılaşır ki, onu temizlemek böbreklere daha zor olur. İşte sıcak havadan böreklerde taş oluşumu riski de artıyor. Böbreklerin sağlığını korumak için aşağıda vereceğimiz tavsiyelere uymanız gerekiyor.

Sıcak havada böbreklerin sağlığını korumak için 5 basit tavsiye:

:: Gün içinde sık sık olağan temiz su için. Aksi bir durum yoksa gün içinde 2 litre su için. Vücudun susuz kalmasının en iyi belirtisi idrarın rengidir. İdrarın rengi açık sarı olmalıdır. Bu demektir ki, vücut susuzluktan eziyet çekmiyor. İdrarın rengi daima koyu ise,  o zaman sıvı tüketimini artırın.

:: Sıcak havada alkollü içecekleri içmeyin. Alkollü içecekler vücudun güçlü susuz kalmasına neden olur ki, bu da böbrekler için zararlıdır.

:: Sıcak havada aşırı çay ve kahve içmek de böbrekler için oldukça zararlıdır ki, bu 2 içki de organizmadan sıvıyı dışarı atar ve sonuçta vücudun susuz kalmasına neden olur.

:: Et tüketimini azaltın. Sıcak havada etin aşırı tüketimi böbrekler için zararlıdır ki, bu zamanda böbrekler çok yük yüklenir.

:: Beslenmenizde böbrekler için faydalı olan karpuz, kavun, salatalık, lahana, havuç, yeşillikler gibi ürünlerin miktarını arttırın.

Böbreklerin sağlığını korumak için bu tavsiyeleri ciddiye alın.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.