Sağlığa Faydalı Bilgiler

Şeker ilaçları zayıflatsa da, yan etkileri ölüme kadar götürüyor

Şeker ilaçları zayıflatsa da, yan etkileri ölüme kadar götürüyor

Zayıflamak fazla kilolardan kurtulmak özellikle kadınları meşgul eden bir konudur. Bunun için türlü yollara başvuruyorlar. Son yıllarda ise fazla kilolardan kurtulmak isteyen bayanlar diyabet hastalığı olan insanlar için üretilmiş ilaçlardan kullanırlar.

Diyabet-şeker ilaçları zayıflatsa da, yan etkileri de var ki, ölüme kadar götürüyor.

Metabolizmayı düzenlemek ve şekerin miktarını indirmek için muhtelif ilaçlar kullanılıyor. Bunlar arasında en çok kullanılan ve tercih edilen içeriği metformin olan ilaçlardır.

Şeker hastaları için tasarlanmış ilaçlar var ki, onların hepsinin içeriğinde metformin vardır. Kilo vermek isteyen, fazla kilolardan muzdarip hanımlar bu ilaçları kullanıma tercih ediyorlar. Metformin kiloyu düşüren maddedir. Sürekli olarak aldığınızda, kiloyu azaltır.

Uzmanlara göre, şeker ilaçlarından zayıflama aracı olarak kullanmanın sonu korkunçtur:

“Bugün şeker hastası olmayanlar da bu ilaçları kullanarak fazla kilolarından kurtuluyorlar. Genellikle, bunu kabul etmelidirler ki, kilolardan kurtulmak için bu ilaçları kullanmak yanlıştır. Bu ancak hekim tarafından tespit edilebilir. Şeker hastaları için üretilen bu ilaçları kullanmak kabul edilemez. Maalesef, kadınların çoğunluğu buna uymuyor ve birinden duymakla körü körüne bu ilaçlardan kullanırlar. Bu ilaçlar gerçekten zayıflasa da yan etkileri daha fazladır. Sürekli kullanımı böbreklerde problem yaratır, kemik erimesine kadar yol açabilir “.

Ayrıyeten diyabet hastaları için öngörülen ilaçlar aslında reçeteyle satılıyor. Bu ilaçların serbest satışı doğru değildir.

Diyabet hastası olmayanlar bu şeker ilaçları kullandığı zaman yukarıda belirttiğimiz sorunlar ortaya çıkıyor. Avrupa’nın hiçbir ülkesinde serbest bir şekilde yani reçete olmadan herhangi bir ilacı almak mümkün değildir.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.