Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sarımsak yağının faydaları

26.07.2017
173
Sarımsak yağının faydaları

Bağışıklığı güçlendirir: Sarımsak yağı B2, B5, B9, B1, B3, magnezyum, kalsiyum, çinko, potasyum, C vitamini, karbonhidrat, fosfor, demir ve protein gibi besin maddeleri ile bağışıklık gücünü artırır. Yaşlanma gibi serbest radikallerin neden olduğu sorunlarda koruma sağlıyor. Mikroplar tarafından yayılmış bulaşıcı hastalıklara karşı mücadele ediyorlar.

Kanserle savaşır: Sarımsak yağı, çeşitli kanser hücrelerinin gelişimini iyileştirmek için oldukça etkili bir çözümdür, bunun nedeni, sarımsak yağının içindeki bir kükürt cinsi, pankreas kanseri, göğüs kanseri ve mide kanseri üretimini engelleyen kimyasal bir maddeye sahip olmasıdır.

Kalp sağlığına iyi gelir: Sarımsak yağı, kalbi iyileştirmek için çeşitli mekanizmalar aracılığıyla çalışır. Sarımsağın biyoaktif  (Canlı dokuları etkileyen) bileşikleri, kan dolaşımındaki trigliserid ve kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur.

Beyin sağlığına iyi gelir: Sarımsak yağının sahip olduğu iltihap giderici ve antioksidan özellikler onu beyin sağlığı için ideal bir besin haline getirir. Beyin hücrelerinin ölmesini engellemeye yardımcı olur ve böylece yaşla bağlantılı bilişsel (idrak ile ilgili) bozukluk riskini azaltır.

Cilt hastalıklarına iyi gelir: Cilt enfeksiyonları mücadele ediyor iltihap karşıtı özellikleri ile bilinen sarımsak yağı, sedef hastalığı, ayak mantarı, bağırsak solucanı, siğil gibi birçok cilt hastalığı ile mücadele ediyor.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.