Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sağlıklı yağ: Argan yağının sağlığa faydaları nelerdir?

28.04.2019
198
Sağlıklı yağ: Argan yağının sağlığa faydaları nelerdir?

Argan yağı cildinizi ve saçınızı güneşin zararlarından koruyarak nemlendirerek, yumuşatarak sağlığınızı artırır.

Argan nadirdir ve sıvı altın olarak adlandırılır. Bu yağ, argan ağacının çekirdeklerinden elde edilir. Yağ, saç ve cildi beslemek için yaygın olarak kullanılır. Bu yağ, kızarıklıkların giderilmesini sağlar ve yarayı daha hızlı iyileştirir.

Argan yağı, bol miktarda A ve E vitamini, linoleik asit, omega-6, antioksidanlar ve mineralleri, nemlendirerek, yumuşatarak ve aynı zamanda cildi ve saçları güneş hasarlarından koruyarak genel sağlığınızı destekleyen mineraller içerir.

Argan yağının faydaları:

  • Nemlendirici
  • Tonik
  • Eksfoliant
  • Sivilce Karşıtı
  • Deri çatlağı

Nemlendirici
Argan yağı ciltte kolayca emilir ve kalıntı bırakmaz. Cildi nemli tutar. Daha iyi sonuçlar elde etmek için, yüzünüzü yıkadıktan sonra daima uykudan önce arganı uygulayın. Avucunuza bir damla argan yağı alın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu, kırışıklıkları ve ciltle ilgili diğer sorunları azaltır.

Tonik
Bu yağ, tonik olarak da kullanılır. Bunun için kullanılmış yeşil çay poşeti ve dört damla argan yağı alın. Bunu bir kaba koyun. Daha iyi sonuçlar almak için bunu sabah ve gece kullanın.

Eksfoliant
Argan yağını eksfoliant olarak da kullanabilirsiniz. Bir çorba kaşığı kahverengi şeker ve iki damla argan yağı karışımı yapın. Bu karışımı cildinize iki ila dört dakika boyunca nazikçe sürün. Bu ölü cilt hücrelerini temizler ve cildi taze tutar.

Sivilce Karşıtı
Argan yağı da sivilce problemini azaltmak için faydalıdır. İltihaplanmayı azaltan ve hasarlı cildi iyileştiren linoleik asit içerir. Sivilceyi azaltmak için cilde doğrudan iki damla argan yağı sürün.

Çatlaklar
Çatlaklar, argan yağı yardımıyla azaltılabilir. İki tanesi gerilme izini azaltır, 2-3 damla argan yağı ısıtır ve etkilenen bölgeye uygulanır. Argan yağı içindeki A ve E vitaminleri cildi yeniler ve elastikiyetini arttırır.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.