Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sağlıklı beslenerek kanserden korunabilir

03.08.2018
161
Sağlıklı beslenerek kanserden korunabilir

Kanser hastalığı giderek daha çok yayılmaya başladığı için bilim adamları bu hastalığın beslenme ve sağlıklı yaşam ile ilişkisini incelemeye devam ediyor. Uzmanlar sağlıklı yaşam için öncelikle şekerin beslenmeden çıkarılması gerektiğini söylüyorlar.

“Gerekli kadar tüketildiğinde bal, meyve veya pekmez organizma için gereken şekeri sağlıyor. Balı sabah kahvaltısında yemek hiçbir problem yaratmaz, fakat kaşık-kaşık yerseniz ciddi sorunla yüzleşebilirsiniz” diye uzmanlar belirtiyorlar.

Kanserin ilerlememesi, tedavisinin başarılı olması için ise pekmez, hurma ve incir kurusu ile gerekli şeker ihtiyacını karşılamak gerekir. Früktoz içeren gıdalardan ve palm-palmiye yağından uzak durmak gerekir.

Sosis, sucuk ise sık sık yenmemelidir

Prostat kanseri iyi beslenen, yüksek protein kabul eden, sosis, sucuk gibi ürünlerden kullanan yağlanmaya-şişmanlamaya meyilli kişilerde rastlanır.

Akciğer kanseri ise daha zayıf olanların hastalığı gibi gruplanmıştır. Yemek borusu ve mide kanserine ise daha farklı beslenen kişiler tutulur.

Uzmanlar yumurtayı önemli besinlerden sayarlar. Fakat mutlaka gerektiği kadar yenmelidir.

Bir gıda düzenli olarak tüketilmesi durumunda, kansere neden olabilir. Öyle ki, her gün aynı gıda yenirse, bağışıklık sistemi bununla mücadele edemiyor ve organizmadan temizlenemiyor. Bu nedenle yumurta haftada bir kez kabul edilebilir. Her gün tüketilmesi durumunda, yüzde 18 durumlarda kansere neden olur.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.