Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sağlık ve güzellik için bira mayasının faydaları

26.02.2018
203
Sağlık ve güzellik için bira mayasının faydaları

Bira mayası bin bir derdin ilacıdır. Bira mayasını tüm eczanelerde elde etmek mümkündür. Onu gün boyunca yemekten sonra, özellikle sabahları kabul etmeniz önerilir. Bira mayası ile tedaviye başlamadan önce mutlaka kullanım kuralını okumak gerekir. Sağlık ve güzellik için bira mayasının faydaları nelerdir? biz göz atalım.

Bira mayasının mucizevi faydaları

1- Bira mayası sayesinde organizma fiziksel ve ruhsal strese dayanma imkânı kazanıyor. O, hafızayı güçlendirmekle beraber, morali da geliştirir. Uzmanların araştırmalarından ortaya çıktı ki, bu mayayı düzenli alan insanların IQ seviyesi yükseliyor ve cildin esnekliği artıyor.

2- Bu mayanın zararsız maddeleri B vitamin bakımından zengindir. Odur ki, saçlarınızın sağlıklı, uzun ve kepeksiz olmasını istiyorsanız, bira mayasından kullanın.

3- Bira mayası vazgeçilmez kozmetik araçtır. Özelikle kış aylarında dudak çatlamasının önler. Cildi kırışıklıklara karşı korur. Hatta mantarı tedavi eder. O fosfor, protein ve magnezyum kaynağıdır. Tırnakları güçlendirir, kırılmasının önler. Diyabetli hastalar bu mayayı kabul etmekle vücuttaki şekerin seviyesini normalde durdurabiliyor.

4- İçinde yüklü miktarda vitamin, iz elementler, mineraller olmasına rağmen, o yüksek kalorili gıda türü sayılmaz. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır.

5- Bira mayası cilt hücrelerini hızla eski gücüne getirmeye sahiptir. Onu yaralanmalarda, deri kesilince kullanılır.

6- Bu sihirli bira mayası hastalıklara karşı direnci artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir.

7- Bira mayası eklem ağrılarını giderir ve uyku bozukluğunu da düzenler.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.