Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sağlık için en doğru yatma pozisyonu

27.07.2017
146
Sağlık için en doğru yatma pozisyonu

Onkologlara göre geceleri sol yan üstü yatmak kanser hücrelerinin oluşmasını engeller. Bu şekilde yatıldığı zaman lenfler normal faaliyetinde bulunuyorlar.

İnsanların uyumayı tercih ettiği pozisyon organizmanın fonksiyonları ve kendisi için ilkesel öneme sahiptir. Örneğin, araştırmacılar yüzüstü yatmayı sorunlu olarak kabul ederler.

Sağlığın korunması için en uygun pozisyon sol yanları üzerine. Terapistler kıpırdamadan sol yan üstü uyumayı alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini tavsiye ediyorlar. BU şekilde uyuma pozisyonu değiştirmemek için belinize bir yastık koyulabilir.

Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre bu şekilde uyuduğunda vücudun iç organları düzgün çalışıyor. Sol yan üstü yatanların sağlığında daha az sorunlar oluyor.

Araştırmacılara göre, yatmış insanın vücudu toksinlerin çıkarılması ve metabolizmanın üstesinden gelmelidir, bu süreç ne kadar kaliteli olursa, kanserle mücadele bir o kadar kaliteli olur. Çünkü lenfatik sistem vücudun sol tarafında olduğu için sol yan üstü yatmak toksinlerin atılmasını aktive eder.

Ayrıca, sol yan üstü uyuma vücudun sol tarafında bağırsağın fonksiyonlarının iyileşmesine neden olur, karaciğerin temizlenmesi işlemini kolaylaştırır ve kan dolaşımı sisteminin etkinliğini optimize eder.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.