Sağlığa Faydalı Bilgiler

Saç neden dökülür? – 5 bilmeyen neden

24.07.2017
163
Saç neden dökülür? – 5 bilmeyen neden

Saç dökülmesi her kadının en korkulu kâbusudur. Saçların dökülmesi genellikle hormonal bozulmalar, kötü beslenme ve dengeli yapılmayan diyetler neden olur. Fakat bu hoş olmayan durumun herkesin az bilinen nedenleri de var.

Saçların dökülmesine neden olan 5 bilinmeyen sebep

1- Tiroit bezi hastalığı
Tiroit bezi vücudun tüm organ ve sistemlerinin faaliyetini etkileyen hormonları salgılardır. Bazen çeşitli nedenlerle tiroit bezinin etkinliği zayıflar, hormonlar daha az miktarda salgılanır ki, bu da dahil olmak üzere, saçların güçlü dökülmesine neden olur.

2- Stres
Stres güzel saçların en önemli düşmanlarından biridir. Kronik stres saçların durumunu çok olumsuz etkiliyor – saçlar cansız görünür, dökülür ve geç uzanır.

3- Kansızlık
Bu da en yaygın nedenlerdendir. Kansızlık genel olarak “kadın sorunu” olarak kabul edilir. Kansızlık kadınlarda erkeklere oranla daha sık rastlanmaktadır.

4- Saç düzleştiriciler
Eğer kadın daima saçları sıkça toplar, kıvırır ve çeşitli saç düzleştiricilerle saçları düzletiyorsa, bu saçların dökülmesine neden olur.

5- Vücudun susuz kalması
Modern insanlar az su içiyor, çeşitli meşrubat, kahve vb. bu gibi içeceklere daha çok tercih ediliyor. bu içecekler vücuda ona gereken sıvıyı vermez ve aksine susuz kalmasını daha da artırır. Güzel saçlar ve temiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, gün boyunca 2 litre kadar temiz su için.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.