Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sabahları neden yataktan sağ taraftan kalkmak gerekiyor?

05.03.2019
337
Sabahları neden yataktan sağ taraftan kalkmak gerekiyor?

Sabah morali kötü olan, sinirli görünen insandan genellikle espriyle “Bugün sol tarafından mı kalktın?” diyoruz. Ancak, bilim adamları yataktan sağa veya sola doğru kalkmanın ruh halimizi gerçekten etkileyebileceğini ve günün iyi ya da kötü halini etkileyebileceğini göstermiştir.

İnsan vücudunda iki manyetik alan vardır. Bu bölgelerden biri baştan ayağa, diğeri ise ters yönde hareket eder. Kişi sabah sağ tarafından kalktığında, vücudundaki enerji akışı artar, böylece adam gittikçe daha sakinleşir, çalışma yeteneği ve ruh hali artar. Tüm bunlar size sırayla günün iyi geçmesine zemin yaratıyor.

Bu nedenle bilim adamları sabah sağ taraftan kalkmayı ve sağ ayakla yataktan çıkıp yere basmayı tavsiye ediyorlar.

Ayrıca uzmanlar sabah yataktan acele kalkmayı tavsiye etmiyorlar. Uyandıktan sonra, biraz uzanarak germeniz ve sonra yatağı dikkatlice bırakmanız gerekir. Bu özellikle yaşlı insanlar için çok geçerlidir, acele yataktan kalmak onlarda tansiyonun keskin düşmesine ve hatta bayılmaya neden olabilir.

Ayrıca bilim adamları insanlarda huzursuzluğa neden olan ve vücuttaki stres seviyesini artıran çalar saatleri kullanmanızı önermemektedirler.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.