Sağlığa Faydalı Bilgiler

Sabahları aç karnına su içmenin faydaları

Sabahları aç karnına su içmenin faydaları

Japon bilim adamları ilginç araştırma yaparak yeni benzersiz teklif üretmişlerdir. Araştırmacılar gastrit, yüksek kan basıncı, şekerli diyabeti, verem ve karın daralmasından muzdarip 1000 kişi arasında 3 ay boyunca ciddi rejimli iş yaparak, sonucu “KEITO DAMA” dergisinde yayınladılar.

Tedavinin basit yöntemi tüm dünya medyasında merak uyandırdı.

Tedavi yöntemi gerçekten basittir: Uyandıktan sonra her sabah midenizde ham su içmeniz gerekir. Bu yöntem birçok hastalığın tedavisinde son derece etkili kabul edilmiştir. Baş ağrısı, mide sorunları, kalp rahatsızlığı vb. hastalıklara iyi gelir. Ayrıca, mideye su ilavesi, su emiliminin metabolizmayı geliştirebileceği gerçeğinden dolayı kilo vermeye olanak tanır.

Japon bilim adamlarının tavsiyesine göre, suyu dişleri temizliğe başlamadan önce 200 ml olmak üzere 3 bardak içmek gerekir.

Bundan sonra dişleri temizlemek ve adet edilmiş sabah aperatifine başlanabilir, ama ilk gıda algısını sadece 45 dakika sonra yapmak gerekir.

Başlangıçta böyle bir rejime adapte etmek zordur, bu açıdan suyun miktarını 1 bardaktan başlamak, yavaş yavaş artırarak 3 bardağa çıkartmaktır.

Zamanla ruh halinizin ne kadar iyileşeceğine tanık olacaksınız ve rahatsızlık ortadan kalkmaya başlar. Bu şaşırtıcı değil, ne de olsa aç karnına su alımı organizmanın tüm süreçlerini çalıştırır, genel tonusu yükseltir ve vücudu temizlemeye yardımcı olur.

Araştırma sonucunda, bu yöntemin yukarıda belirtilen hastalıkları nasıl hafiflettiğini gösteren ilgili örnekler şöyledir:

  • Gastrit – 10 gün
  • Karın kasılması – 10 gün
  • Yükselmiş kan basıncı – 30 gün
  • Diyabet- 30 gün
  • Tüberküloz – 90 gün

Bu yöntem sadece mevcut hastalıkların tedavisi için değil, hem de onların oluşmasını önleme için de etkili sayılır.

Ayrıca, önerilen tedavi yönteminin artrit tedavisinde kullanılabileceğini de belirtmek gerekir. Bu zaman 1 hafta tedavi, 1 hafta mola olmak üzere 3 aşamalı süreç tercih edilmelidir.

Suyun tadını arttırmak için az miktarda bal veya limon suyu eklenebilir. Ancak bu durumda, herkes vücudundaki bu tür gıdalara alerjik reaksiyon olmadığı gerçeğine dikkat etmelidir.

Öyleyse yarından tezi yok bu yöntemi kullanmaya çalışın ve yakında organizmanız size “teşekkür” edecektir. Sağlıklı olun!

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.