Sağlığa Faydalı Bilgiler

Parkinson hastalığının tedavisi için yeni bir yöntem

14.11.2018
269
Parkinson hastalığının tedavisi için yeni bir yöntem

Bazı raporlara göre, Alzheimer hastalığı çok eski antik çağlarda da insanlarda görülmüş. O zamandan beri, bu hastalığın tedavisi için yöntemler aranmıştır.

Bu hastalığın önlemekle ilgili bazı olumlu sonuçlar elde etmek mümkün olsa da, vücudunuz tam olarak bundan temizlemek halen mümkün değildir.

Fakat yakında Queensland  Üniversitesi uzmanları çabalarını sürdürerek belli umut verici sonuçlar elde ettiler. İstatistiklere göre, Parkinson hastalığı dünyada en yaygın nörodejeneratif hastalıktır. Bu hastalıktan her yıl dünyada 10 milyon insan acı çekiyor. Hastalığın oluşma mekanizması, beynin nöronlarının kronik iltihaplanmasıdır.

Uzmanların elde ettiği sonuçlara göre, çokta büyük olmayan MCC950 molekülü Parkinson hastalığın gelişimini durdurdu. Bu buluş ile yeni ilaçların üretiminde kullanıldı ve 2020 yılında klinik denemeler başlayacaktır.

İltihabi süreç, ateşin yükselmesi ile ilişkilidir ve neredeyse MCC950 molekülü beyni soğutur, iltihabı ortadan kaldırır ve nöronların tekrar normal çalışmasına olanak sağlar.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.