Sağlığa Faydalı Bilgiler

Orucun şeker hastalığının önlenmesindeki rolü nedir?

29.05.2018
326
Orucun şeker hastalığının önlenmesindeki rolü nedir?

ABD’nin Kardiyoloji Enstitüsü uzmanlarının yaptıkları araştırmanın sonucunda anlaşıldı ki, diyet yapıldığı zaman insan vücudunda olumlu biyolojik işlem oluyor. Bu biyolojik bir süreç sonucunda insan vücudunun yağ hücrelerinden olan zararlı kolesterol enerjiye çevrilir.

San Francisco’daki ABD diyabet topluluğunun bir oturumunda uzmanlar, bu sürecin diyabet hastalarında diyabetle mücadele etmesine yardımcı olduğunu söylüyorlar.

Uzmanların yaptıkları tahkikata 30 ile 69 yaş arasındaki kadın ve erkekler katıldı. Çalışmada yer alan tüm insanların dolaşım sisteminde glikoz miktarı aşırı oldu. İnsan 10-12 saat aç kaldıktan sonra organizma enerjiyi alternatif kaynaklardan aramaya başladı. Araştırmacılar organizma diyet sırasında yağ hücrelerinde bulunan kolesterolden enerji elde ettiğini belirtiler.

Not edelim ki, yağ hücrelerinde bulunan kolesterol insanın diyabet hastalığına yakalanmasına neden olur. Fakat bu yağ hücrelerinde kolesterol vücutta yaşanan süreç sırasında enerjiye dönüştürülmesi diyabet hastalığına yakalanma riskini ciddi şekilde azaltır.

ABD’nin ” Intermountain Medical Center ” Kardiyoloji Enstitüsü genetik epidemiyoloji ve kardiyovasküler hastalıkları bölümünün müdürü Benjamin Horn açıklamasına göre, bu araştırmanın sonucu olarak anlaşılmaktadır ki, oruç tutmak ciddi şekilde diyabet hastalığının önler.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.