Sağlığa Faydalı Bilgiler

Oolong çayı meme kanserinin gelişmesini engeller

28.01.2019
143
Oolong çayı meme kanserinin gelişmesini engeller

Oolong çayı ekstraktı meme kanserinin önlenmesinde büyük potansiyele sahiptir. Saint Louis Üniversitesi araştırmacıları bu kanaate vardılar.

Laboratuvar testleri göstermiştir ki, olağanüstü tıbbi özellikleri nedeniyle Çin’de yüzyıllar boyunca yemekte kullanılan oolong çayı meme kanseri hücrelerinin gelişimini önlüyor.

Gözlemcilere göre, bu ekstrakt malign hücrelerin DNA sına etki göstererek tümörleri büyümeye yol vermiyor. Yeşil çay da benzeri potansiyel göstermiştir. Ancak koyu ve siyah çay, tehlikeli hücreleri etkilememiştir. Amerika bilim adamları Çin’de meme kanserinin yayılması hızını ve bu hastalıktan ölüm hallerini de analiz ettiler. Ülkenin oolong çayını çok kullanılan bölgelerinde meme kanserine yakalananların sayısı hayli az olduğu görüldü.

Araştırmacılara göre, bu çay meme kanserinin önlenmesine umut verici ve toksik olmayan bir alternatif. İstatistikler gösteriyor ki, her sekiz kadından biri bu hastalığa yakalanıyor. Genel olarak bilim adamları meme kanserinin 6 hücre hattına oolong çayının etkisini değerlendirdiler. Araştırmalarda hücre hatlarından etkin kullanıldı. Bu hatlar zaman içinde laboratuvarda belli durumların etkisi altında bölünmeye ve büyümeye devam eden kanser hücrelerinden ibarettir.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.