Sağlığa Faydalı Bilgiler

Öfkeyi kontrol eden besinler ve yiyecekler

06.02.2018
246
Öfkeyi kontrol eden besinler ve yiyecekler

Öfke ve öfke depresyona neden olan en önemli faktörlerden biridir. Böylece, öfke hem ruh, hem de vücut sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Ancak alacağınız besinler sizi sakinleştirir ve öfkenizin üstesinden hızlı gelmenize yardımcı olabilir.

1- Kivi

Kirli hava organizmada yeterli toksinlerin toplanmasına neden olur. Vücudun bu toksinleri ifraz etmemesi sizin öfkelenmesine neden olur. Bunun için antioksidanlar kullanmak gerekir. C vitaminin güçlü antioksidan etkisi vardır. Kivinin içeriğinde yüksek miktarda C vitamini bulunur. Böylece, kivi yemek günlük C vitamini ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılıyor.

2- Kabak çekirdeği

İçerdiği magnezyum sayesinde kasların gerilmesinin önler ve kendinizi daha da rahat hissetmenize yardımcı olur. Günde bir avuç düzenli olarak tüketilen kabak çekirdeği, öfkeyi kontrol etmekte yardımcı besinlerin en başında yer alır.

3- Balık

İçeriğinde yüksek miktarda Omega 3 yağ asitleri balık sinir sistemi sağlığı için çok önemli besinlerden biridir. Yapılan araştırmalarda Omega 3 kabul eden kişilerin depresyona düşme riskinin çok azdır. Haftada 2 veya 3 kez balık yemek kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak.

4- Yer fıstığı

Yer fındığının içerdiği elementler vücutta mutluluk hormonu olarak bilinen serotoninin salgılanmasını artırır. Böylece, öfke kontrol için en önemli besin öğeleri arasında yer alır. Mümkün olduğunca tuzsuz olanlarına öncelik verilmeli ve aşırı derecede tüketilmemelidir.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.