Sağlığa Faydalı Bilgiler

Nezleye iyi gelen doğal yöntemler

07.12.2017
159
Nezleye iyi gelen doğal yöntemler

Soğuk havaların kendini fark ettirmesi ile burun akıntıları, baş ağrısı, boğaz ağrısı ve öksürük gibi birçok nezle halleri artıyor. Nezle farklı virüslerin neden olduğu bir enfeksiyon türüdür. Çok ağır olmadığı takdirde evde doğal yollarla tedavi edilebilir. Nezleye faydalı olan doğal yöntemler hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Sarımsaklı harç: Bir adet sarımsağı iyice ezdikten sonra iki çay kaşığı limon suyu ekleyin. Sonra onu bir çay kaşığı bal ve yarım çay kaşığı kırmızıbiberle karıştırın. Bu karışımı nezleyi iyileştirene kadar her gün kabul edin.

Zencefil: Zencefil, karanfil ve tuz ile hazırlayacağınız karışım günde yarım çay kaşığı alarak sağlığınıza kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Bal: Bir çay kaşığı bala limon suyunu damlatarak yiyin. Bu karışımı kısa aralıklarla kullanın nezleyi ortadan kaldırır.

Tarçın: Bir bardak kaynar suya attığınız bir yemek kaşığı toz tarçın ve iki tarçını 15 dakika demleyin. Daha sonra içerisine biraz bal katarak, gün boyunca üç kez kabul edin.

Tavuk suyu çorbası: Hazırladığınız tavuk suyu çorbası, içerdiği vitaminler sayesinde nezleyi tedavi etmeye yardımcı olur. İyi bir antioksidandır. Bağışıklığı güçlendirerek, nezleyi kısa bir zamanda yok eder.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.