Sağlığa Faydalı Bilgiler

Negatif ve olumsuz düşünceleri kafamızdan nasıl atarız?

26.07.2017
175
Negatif ve olumsuz düşünceleri kafamızdan nasıl atarız?

1- Düşünceleriniz sizi ümitsizliğe sürüklemişse bu sizi yeterince korkutmuştur. Ümitsiz düşüncelerle siz hayat yolunuza gül değil, diken ekmiş olursunuz. bazı basit yöntemlerle içinizdeki negatif düşüncelerden kurtulmakla hayatınızı rahat yaşayabilirsiniz. İnsan kendi düşüncelerinden ayrı yaşayamaz. Düşüncelerle yaşamak doğal bir şeydir, düşüncelerimiz bize çevreye karşı nasıl tepki vereceğimizi sağlıyor.

2-Düşüncelerinizi analiz edin. Bu zamana kadar nasıl çabaladığınızı, yaşadığınızı ve nasıl yükseldiğinizi düşünmek insanda hoş bir duygu uyandırır. Ama bazı düşünceler vardır ki, insanı ileri gitmeyi engelliyor. Örneğin, yola çıkmadan önce kaza geçirmek korkusu gibi. Bu fikirleri kendinizden uzak tutmaya çalışın.

3- Her yeni güne yeni olumlu fikirlerle başlayın. Bugünün sizin için çok başarılı olacağı fikri ile güne başlarsanız inanın ki, gününüz güzel olacaktır. Size kuruntu dolu bir gün armağan eden düşünceler sizin negatif enerji ile yüklenmenize neden olur. Buna göre çalışıp kötü fikirleri kendinizden uzak tutmaya çalışın. Bunun sizin işinize çok yarayacağını göreceksiniz.

4-Beyninizi pozitif fikirlerle doldurmaya çalışın. Olabilir ki, işinizden nefret edebilirsiniz, olabilir ki, çevrenizdeki kişiler hoşunuza gitmeyebilir, olabilir ki, fazla kilolardan acı çekiyorsunuz bunları dert edip kalbinize atmaya değmez. Daima pozitif olun, pozitif düşüncelerle yaşayın. Yatmadan önce, kitap okurken, açık havada gezerken, hatta uzun süreli banyo yaparken pozitif düşünmeye çalışın.

  1. Bir şeylerle meşgul olun. Bir şeylerle uğraşırken insan rahatsızlık hissini kendisinden uzaklaştırır. Resim çekmek, el işleri ile uğraşmak, Bahçede çalışmak insanı pozitif fikirlerle yükler. İnsan kendini kötü hissettiği zaman sevdiği işle uğraşmak insanı pozitif düşüncelerle rahatlatır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.