Sağlığa Faydalı Bilgiler

Mutlu cinsel hayata sahip olmak için gerekli olan gıdaların listesi

14.12.2017
150
Mutlu cinsel hayata sahip olmak için gerekli olan gıdaların listesi

Uzmanlara göre, yediğimiz gıdaların cinsel hayatımıza çok büyük etkisi var. Yediklerimizin aynası olan bedenimizin performansı her alanda olduğu gibi, sekste de yansır. Hem daha iyi görünmek, hem de daha iyi seks hayatına sahip olmayı herkes ister. Uzmanlar sağlıklı ve düzenli orgazm olabilmek için her gün 45 den fazla gıda öneriyorlar. Üstelik önem vermediğimiz eksiklikler bile, cinsel arzularımızı azaltabilir.

Mutlu cinsel hayata sahip olmak için gerekli olan gıdaların listesi.

– Kahve: Amerikalı uzmanların araştırmalarına göre, kahve içmeyenlerle karşılaştırıldığında her gün düzenli olarak bu içkiyi içenler cinsel hayatlarında aktif olurlar. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Kafein sperm hücrelerini hem hızlandırıcı, hem de canlandırıcı olarak etki gücüne sahiptir.

– Fosfor cinsel arzuya doğrudan etkiliyor. Karanlıkta ışıma zevkini tatmak için bu mucizevi minerallerle dolu yiyecekleri yiyin. Badem, istiridye, Hollanda peyniri, buğday kepeği, bira mayası ve ayçiçeği çekirdeği.

– vejetaryenler (et ve et ürünleri yemeyen insanlar) bu konuda daha üstündür. Cinsel işlevler ve hormon üretimi için bor çok büyük önem taşır. Bor koyu yeşil yapraklı sebzelerde, meyvelerde (turunçgiller hariç), kabuklu bitkilerde olur.

– B vitamini (ekmek, yoğurt): Şeker ve Nişastayı enerjiye çevirir. Bu da yatakta daha dayanıklı olmak demektir.

– E vitamini (ıspanak, yulaf, kuşkonmaz, yumurta, kabuklu yemişler, siyah pirinç, meyve): Aynı zamanda seks vitamini olarak da bilinir. Cinsel arzuyu artırır.

– D vitamini ve kalsiyum (süt, peynir): Hassas pozisyonları gerçekleştirmek için kemiklerinizi güçlendirir.

– Bal peteği üreme organlarını uyarır: Peteği tablet gibi yutun veya doğrudan yiyeceklere ve tatlılara katın.

– Korkmayın, çikolata yiyin: Çikolata sadece kafein değil, aynı zamanda “sevgi ve şehvet gıdasıdır”. Çikolata hatta aşk molekülü adlandırılan feniletilamin (PEA) de içeriyor

– Beslenme uzmanlarının görüşüne göre, sarımsak, zencefil, biber ve soğanla hazırlanan yiyecekler kan dolaşımını hızlandırır ve cinsel arzuyu artırır. Ancak yemekten sonra ağız spreyi veya sakız kullanın.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.