Sağlığa Faydalı Bilgiler

Mandalina kabuğunun mucizevi faydaları

04.12.2017
193
Mandalina kabuğunun mucizevi faydaları

Soğuk aylarda bağışıklığı güçlendirmek için bolca mandalina yiyoruz. Ama onun kabuklarının meyvesinden de daha faydalı olduğundan habersizdik. Bugün siz okuyucularımıza mandalina kabuğunun mucizevi faydaları hakkında bilgi vereceğiz.

Mandalina kabuğunun mucizevi faydaları

Bronşit: 1 bardak kaynamış suya iki çorba kaşığı mandalina kabuğu ekleyin. Bir saat bekleyin ve sonra için. Bunu günde üç kez içerek, bronşiti hızlı ve doğal bir şekilde ortadan kaldıracaksınız.

Öksürük: Kabukları mini mini bölün ve kurutun. 1 bardak sıcak suyun içine 2 yemek kaşığı kurutulmuş kabuk atın. 1 hafta boyunca serin bir yerde saklayın. 1 hafta sonra kabukları çıkarın ve suyu cam kaba aktarın. Günde üç kez her yemekten önce içerek, öksürüğünüzü iyileştirebilirsiniz.

Burun tıkanıklığı: Küçük ağızlı bir cam kaba birkaç tane mandalina kabuğu atın ve üzerine sıcak su ilave edin. 10 dakika boyunca buharını nefesinize çekin. Nefesinizin açıldığını, rahatladığınızı ve burun tıkanıklığınızın da ortadan kalktığını göreceksiniz.

Sindirim sorunları: Kurutulmuş veya çekilmiş portakal ve mandalina kabuğu kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız tozu, yemeklerinize veya tatlılara ekleyerek mide ağrılarınızı ve sindirim sorunları azaltabilirsiniz.

Ayak mantarı: Bir hafta boyunca günde iki kez olmak üzere mantarın bulunduğu yere kabukları koymalı ve ovmalısınız.

Yüksek tansiyon: Üç litre suya bir bardak taze mandalina kabuğu ekleyin. Kaynatın ve bir saat tutun. İki günde bir vücudunuzu bu su ile yıkayın.

Beyin tümörü: Yapılan araştırmalarda mandalina kabuğunda olan tangeretin maddesinin beyin tümörlerinin en tehlikelisi olan “Glioblastomada” tümörünü küçülttüğü belirtiliyor.

Beyin tümörleri olan hastalar için kabuk harcı: Beş mandalina, bir portakal, bir limonun kabuğunu bir yerde çekin, içine biraz şeker döküp her gün yediğinizde tümörün azalmasına yardımcı olabilir.

Baş ağrısını alır: Küçük bir torbaya birkaç mandalina kabuğu koyun. Kabuklar gelen koku 15 dakika nefesinize çekin. Hafif baş ağrılarını böylece geçirebilirsiniz.

Mandalina kabuğunun diğer faydaları

– Mandalina kabuğunun beyaz kısımları yüksek pektin terkibine sahiptir. Pektin diyet lifinin birleşmesi olduğundan kolesterolü azaltmaya yardımcı olur.

– Hazımsızlığı azaltır ve bağışıklığı güçlendirir

– Bağırsaklarda dost bakterilerin oluşmasını sağlar.

– Mandalina kabuğundaki antioksidanlar mandalina meyvenin suyundaki antioksidanlardan 20 kat daha güçlüdür.

– Nem olarak cilde uygulandığında onu yumuşatır ve temizler.

– Dokuların sağlığını korur.

– Kan şekerini dengeler.

– Sağlıklı karaciğere sahip olmanızı kolaylaştırır.

– Kansere yakalanma riskini azaltır.

– Mandalina kabuğundan hazırlanan çay düzenli olarak içildiğinde kötü kolesterolü azaltır.

– İç organların sağlığını korumada etkilidir.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.