Sağlığa Faydalı Bilgiler

Liposonix: Ultrason ile Yağ Azaltma ve Eritme Nedir?

01.12.2017
605
Liposonix: Ultrason ile Yağ Azaltma ve Eritme Nedir?

Son zamanlarda bayanlar arasında liposonix ile zayıflama yöntemi artmış durumda. Bu yöntem sayesinde fazla katı yağlardan hızlı hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün oluyor

Liposonix nedir?

Liposonix ameliyatsız yağ yakma tedavisidir. Ultrason enerjisi ile yağları tek yok ediyor. Yüksek ultrason enerjisinden gelen ışınlar belirli bölgeye enerji vererek yağ dokusunda ince delikler açıyor. Bölgedeki yağlar tek bir seansla bir defalık yok edilebilir. Karın ve bel bölgesindeki yağlar için seans 1 saat sürüyor.

Liposonix işlemi nasıl gerçekleşir?

Liposonix aparatı güzellik uzmanının belirlediği gerginliğe ayarlanıyor. Daha sonra ultrason dalgası vücudun belirli bölümüne yönlendirilir. Bu bölümde yağ dokusunda 65 derecede ısıtma işlemi gerçekleşir. Bunun sonucunda yağ dokuları hiçbir iz bırakmadan ani olarak yakılır. Bununla birlikte, yoğunlaşma ve cildin üst katlarında germe oluşur.

Liposonix uygulamasının sonuçları nasıl?

Sonuç insandan-insana değişir. Araştırmalar bu tedaviye müracaat edenlerde yaklaşık 2,5 cm’lik zayıflama olduğunu tespit etmiştir. Sağlıklı yaşama devam etmek ve sporla uğraşmak sonuçları maksimuma ulaştırır. 6 hafta boyunca gözle görülen değişiklik fark edilir.

Liposonix tedavisinden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi ameliyatla olmadığı için günlük işlerinize devam edebilirsiniz. Ancak tedaviden sonraki yıl kilonun artmamasından dikkat edilmelidir.

Liposonix uygulamasının yan etkileri var mı?

Tedaviden sonra geçici kızarıklık, morluk, kaşıntı ve şişme oluşabilir. Tedavi sırasında ateş ve çok az ağrı hissedebilirsiniz. Daha önceleri bu sistemi denemiş kişilerde hiçbir komplikasyon oluşmamışsa, yeniden uygulanması zararlı değildir.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.