Sağlığa Faydalı Bilgiler

Lenf sistemini temizleyen ve düzenleyen doğal yöntemler

11.03.2019
997
Lenf sistemini temizleyen ve düzenleyen doğal yöntemler

Lenf, vücutta akan sıvılar ve dokulardan oluşan önemli bir sistemdir. Dolaşım sisteminden farklı olarak, lenf sistemi hareketin sürdürülmesi için kalbin yardımına ihtiyaç duymuyor. Odur ki, lenf sisteminin etkin bir şekilde çalışabilmesi ve temizlenebilmesi için ona yardım etmelisiniz.

Lenf sisteminin yüklenmesi lenfatik plakların şişmesine neden olur ki, bu da, tüm vücutta ağrılara yol açar. Ayrıca, lenf sisteminin bozulması böbrek ve karaciğerde toksik maddelerin toplanmasına neden olur. Bu da hormonal dengesizlikler, sindirim problemleri, kan dolaşımı, kilo alımı ve diğer ciddi rahatsızlıklara neden olacaktır.

Lenf sistemini düzenleyen doğal yöntemler

Meyve yiyin
Aç karnına meyve yemek detoksifikasyonu teşvik etmek için en kolay ve en lezzetli yollardan biridir. Çünkü esasen meyve asitleri ve enzimleri vücut üzerinde detoks etkisi yapar. Limon ve greyfurt en iyi seçimdir. Bu yüzden sabah uykudan kalkar kalkmaz bir bardak suya limon sıkıp içilmeli.

Su için
Lenf sisteminin filtrelemesi, yani toksin ve kimyasal maddelerin atılması için vücudun yeterli suya ihtiyacı var. Gün boyunca vücudun düzgün nemlendirilmesini sağlamak için 2 litreye yakın su içmek önerilir.

Masaj
Masaj dokuları lenfatik sistemi hareket ettirir ve sonuçta zararlı maddeleri dışarı atar. Böylece, lenf sistemin çalışmasını destekler.

Zıplama
Zıplama kalbin atış frekansını ve çekimin artırmak, aynı zamanda hücreleri detoksifikasyon etmek ve lenf sistemini uyarmak için basit bir eylemdir.

Cilt temizliği
Cilt temizliği duş almadan, basit fırça ile vücudu kalp yönünde masaj yaparak yapılan basit bir yöntemdir. Bu, cildin ölü hücrelerden temizlenmesine yardımcı olur ve lenf sistemini uyarır.

Sıcak ve soğuk duş
Sıcak sudan soğuk suya geçerek duş alın. Böyle bir sıcaklık değişikliği lenflerde sıvının hareketine neden olur.

Egzersiz
Fiziksel aktivitenin her bir şekli lenf sistemini uyarır, karaciğer ve böbreklerde sıvıların serbestçe devir yapmasına ve vücuttan süzülmesini etkiler.

Gülüş
Gülmek sizi derin nefes almaya zorluyor ki, bu da, dolaşımı ve akciğerleri lenf sistemi ile çalışmaya zorluyor.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.