Sağlığa Faydalı Bilgiler

Kuru eriğin faydaları

05.09.2018
329
Kuru eriğin faydaları

Kuru erik çok lezzetli bir gıda ürünü olduğu gibi, hem de çok faydalıdır. Peki, kuru eriğin faydaları nelerdir:

Kuru eriğin faydaları

1- Kuru erik ile kilo vermek. Erik kurusu az kalorili meyvelerdendir. Bu meyve kurusunun yardımı ile açlığı ortadan kaldırabilir. Eğer iştahınızı önlemek istiyorsanız, kuru erik yiyin. Bu meyve lif bakımından zengin olduğu için sizi tok tutacaktır.

2- Kuru erik sizi güzelleştirir. Erik kurusunun terkibinde demir, magnezyum, potasyum, A, E, C vitamini vardır. Erik kurusu hücrelerinizin yaşlanmasını önler ve cildinizi sağlıklı tutar.

3- Kuru erik kolesterole mücadele eder. Gün boyunca erik kurusu yemek kanda bulunan kolesterolü aşağı düşürür ve içerdiği potasyum kalbinize hizmet eder.

4- Kuru erik kemiklerin dostudur. İçeriğinde bulunan potasyum ve D vitamini kemikleri korur. Kemik sürtünmesini önler.

5- Kuru erik sindirim sisteminin dostudur. Erik kurusu lifler bakımından zengin olduğu için yemeğin rahat sindirim edilmesine yardım eder. Kabızlığı ortadan götürür.

6- Kuru erik enerji verir. Erik kurusu glikoz bakımından zengindir. Sınava giren öğrenciler için çok yararlı besin türüdür. Aynı zamanda vücuda gereken şekeri sağlar. Bu gıda sporcular için de tavsiye edilir. Magnezyumla zengin olduğu için enerji verir.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.