Sağlığa Faydalı Bilgiler

Kronik yorgunluk sendromunu ortadan kaldıran mucize reçeteler

04.12.2017
138
Kronik yorgunluk sendromunu ortadan kaldıran mucize reçeteler

Psikoterapistlere göre, eğer bir kişi günde 10 saatten fazla düşünürse, zaten kronik bir yorgunluk sendromudur. Uzmanlar, kronik yorgunluk sendromunun, bağışıklık sisteminin ihlalinden kaynaklandığına inanıyor.

Hastalığın karakteristik yönleri kimi hastanın kendisini sürekli yorgun hissetmesi, uzun süre istirahat etmesine rağmen yorgunluk hissinin geçmemesi olarak görülmektedir. Biraz daha somutlaştırırsak esas belirtiler gibi sık yorulmak, dikkatin ve belleğin bozulmasını, sık kendinden çıkma, moralin hatta önemsiz şeyler sonucunda sık sık değişmesi, ağlamalı durum, herhangi hastalıkla ilgili ve sık sık tekrarlanan baş ağrısı, bazen migren, uykunun bozulması, geceleri uykusuzluk, gündüzler uyuklama hallerini gösterilebilir.

Hastalarda çalışma yeteneğinin gittikçe zayıflaması meydana geldiğinde, onlar çalışma yeteneğini artırmak amacıyla uyarıcılar, gece normal uyku getirici ilaçlar kabul ediyorlar. Bazı hastalar ise çareyi gündüzleri sigara, geceleri ise sinir-zihinsel uyanıklığı gidermek için alkollü içecekler kabul etmekte görürler ki, bu da hastalığın gidişatını daha da ağırlaştırır, bazı durumlarda ayyaşlığa yol açar.

Ayrıca bir grup insanlarda dikkat azalması, az hareketli yaşam tarzı süren kişilerde ise aksine 1-2 inci dereceli obezite ortaya çıkar. Eklemlerde, özellikle de büyük eklemlerde ve omurga sütunu kaslarında uzun süre devam eden ağrılar, hayal kırıklığı, moralin düşük olması, boşluk, soğukluk, bazen ise telaş da hastalık için tipiktir. Böyle hastalar genellikle sık sık depresyona düşer, yalnız kalmak ister, saçlar dökülür, parmak izleri yok olur.

Kronik yorgunluğu gideren doğal yöntemler:

1- Bağışıklığı artıran ve sinir sistemini güçlendiren karışım: Bir bardak temizlenmiş ceviz, bir o kadar sade bal ve limon suyunu bir kavanoza döküp karıştırın. Oluşan bu karışımı buzdolabında tutun. Karışımı günde 3 kez olmak üzere 2 hafta içinde alınmalıdır.

2- Yorgunluk hissini azaltan taze üzüm suyu: Kendinizi iyi hissedinceye kadar yemek öncesinde her gün 2 çorba kaşığı alınmalıdır.

3- Sinirlerini yatıştıran karışım: Çam ağacının iğneli yaprakları kronik yorgunluğu çabuk giderir. Toplanan çam ağacının iğneli yapraklarını iyice yıkayın, kurutmak için 15 dakika fırına koyun. Kuruduktan sonra 2 çorba kaşığı çam yapraklarını doğrayıp 30 dakika 200 ml suda kaynatın. Daha sonra üzerine 3 çorba kaşığı bal ekleyip üstünü kapatıp bir saat bekletin.

4- Vücudu rahatlatır: Bu karışım için 200 ml süt, 1 çorba kaşığı bal ve yarım çorba kaşığı papatya gerekecek. Öncelikle papatya üzerine süt döküp kaynama durumuna getirtmek gerekir. Daha sonra süzüp elde edilen sıvının üzerine bal dökün. Karışımı yatmadan önce 10 gün için 1 çorba kaşığı alın.

ETİKETLER:

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.