Sağlığa Faydalı Bilgiler

Kaz etinin sağlığa faydaları nelerdir

11.11.2017
392
Kaz etinin sağlığa faydaları nelerdir

Birçok Asya ve Avrupa ülkelerinin mutfağında kendine özgü yeri olan kaz etini birçoğumuz seviyoruz. Ama lezzeti ile birlikte içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde insan vücudu için çok yararlı bir besindir. Peki, kaz etinin faydaları nelerdir.

Kaz etinin faydaları

Kaz eti genellikle kışın yenir. İçeriğinde bol miktarda vitamin ve mineraller içerir. Çok tuzlu ve yağlı kullanılması tavsiye edilmeyen kaz etinin suyu da kendisi kadar lezzetli ve yararlıdır.

Bazen çorbası pişirilen ve bazen de normal şekilde içilen kaz etinin suyu saçlara ve cilde oldukça faydalıdır. İçeriğinde günlük protein ihtiyacımızın yarısı olan kaz etinde A, B, E vitaminleri yüksek miktarda var ve B12 eksikliğine çok faydalıdır.

Kaz etinde bulunan fosfor ve kalsiyum diş etlerine ve kemiklere oldukça faydalıdır. İçerdiği B6 vitamini bağışıklık sistemini güçlendirirken B5 vitamini de saçların doğal rengini korumaya yardımcı olur.

Kaz etinin genellikle buharda pişirilmesi ve bol sebzeyle servis edilmesi önerilir.

UYARI: Çok yağlı olduğu için kalp ve damar sorunları ile kolesterol rahatsızlıkları olanların çok yemesi tavsiye edilmez.

ETİKETLER:
// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.