Sağlığa Faydalı Bilgiler

Katı kalıp sabunların zararları ve içeriğindeki zararlı maddeler

02.02.2018
2.036
Katı kalıp sabunların zararları ve içeriğindeki zararlı maddeler

Katı kalıp sabun cildimize hastalık düşürür, alerji yaratır, beyin, karaciğer, dalak, gözlere zarar verir, onkoloji hastalıkları oluşturur.

Marketlerde satılan sanayi üretimi kalıp sabunlar kokulu olandan tutun pahalı olanlara kadar içerikleri ile her canlıyı yok etmeye gücü yeter. Vücudumuzda gizli bir etkisi olan sabunlar bazen bizi kirden temizlerken aslında mutajendir. Mutajen canlıların DNA veya RNA gibi hücresel yönetim ve bilgi zincirlerinin moleküler yapısını değiştiren etmenlerdir.

Her kalıp sabunun etiketinde Latince küçük harflerle yazılmış uzun bir liste vardır. Bu aslında elimizde kimyasal bomba tuttuğunuzu gösteriyor, sadece önem vermiyoruz: çoğu petrol ürünlerinin kalıntıları, hayvan yağları, stabilizatörler, PAB-lar vardır.

Katı kalıp sabunların içeriğinde bulunan maddeler ve zararları


Sodyum Lauryl Sülfat:
Sodyum Lauryl sülfat (SLS) tüm kozmetik ürünlerde var. Tehlikeli kimyasal maddedir. Göz, beyin, kalp, böbrek, karaciğer, dalakta birikebilir. Mutajendir. Saçları döker, özellikle kepek, kaşıntı yaratır.

Mineral oil-yağ: Mineral oil-yağı teknik yağdır. Üründe isimleri Propylen (propilen), Petrolatum (vazelin), Solid Oil diye geçer. Alerji yaratır, böbrek ve karaciğerde değişiklik yaratır

Alüminyum: Alüminyum tüm deodorantlarda kullanılır. Alüminyum tuzu vücuda geçiyor, hiç bir şekilde çıkmıyor, sinir uçlarını zedeliyor, hafıza, zihinsel bozukluğa kadar yol açıyor.

Butil, Etil, Metil: Butil, Etil, Metil onkoloji komplikasyonları yaratır

DEA – TEA:  DEA veya TEA temizleyici maddedir. Şampuan, saç kremi, tıraş jeli ve duş için jellerde kullanılır. Potansiyel kanserojen, onkoloji hastalıkları tetikliyor.

İnsanlar şampuanları, sabunları, jelleri kullanmaya devam ettikçe, cildin epidermisi bozulur, sonuçta baş derisinden tutun ayak derisine kadar alerji, kızarıklık, kaşıntı, çeşitli belirtiler baş gösterir. İnsanlar doktorlara, dermatologlar, kozmetologlara gidip bu sorundan kurtulmak için paralar harcar, ilaçlar ve pahalı ürünler alırlar.

O yüzden kalitesiz kozmetik ve hijyen aracı alırken parasına, malına tasarruf etmiş olduğunu düşünenler yanılıyor.

Dünyada çok zengin insanlar bu gibi ucuz kimyasal sanayi ürünlerinden uzak durur, daha temiz, pahalı, marka markalar alırlar. Maddi imkânı zayıf olanlar ise bu gibi araçlara alternatif doğal araçlardan yararlanabilir. En az sabun ve şampuan seçerken onun doğallığına önem verin.

Sitemizde sağlıklı, doğal, ev ortamında hazırlayabileceğiniz birkaç reçete bulabilirsiniz.

Özellikle çocukları, bebekleri genellikle bu gibi yıkama malzemelerle ve sabunlarla yıkamayın.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.