Sağlığa Faydalı Bilgiler

Karanfil ne işe yarar? Karanfil nasıl kullanılır? Karanfil nelere iyi gelir?

18.08.2017
940
Karanfil ne işe yarar? Karanfil nasıl kullanılır? Karanfil nelere iyi gelir?

Karanfilin sonsuz faydalarına dair Çin tıbbında geniş bilgi var. Çinliler bu mucizevi baharatı sofralarından eksik etmiyorlar. Karanfil eşsiz özellikleri sayesinde birçok hastalığın ilacı sayılabilir. Onun terkibinde A, B, C, E vitaminleri grubu, eter yağları, yağ asitleri gibi çeşitli mineraller içerir.

Karanfil kronik anjinanın birinci düşmanıdır. Her gün birkaç karanfil çiğnemek farenjitti tedavi edip, iyileştirir! Karanfilin insan vücuduna faydası saymakla bitmiyor.

Parazitleri yok etmek için

Vücuttaki kurtları imha etmek için yemekten yarım saat önce karanfil çiğnemek yeterlidir. Bu işlemi gün boyunca 2 kez tekrarlayın, olumlu sonucu kendiniz göreceksiniz. Vücuttaki parazitler hızlı dökülüp, imha olacaklardır. Karanfil kurtların temizlenmesi önleyici tedbir olarak da çok uygun. Bir karanfil çöpü % 20 esansiyel yağlarından oluşur. Bu yağlar kokulu maddelerle zengindir. İşte bu özelliği sayesinde o parazitlerle birlikte difteri, verem vb. zararlı maddelerle mücadele eder.

Ağız boşluğunun tedavisi için

İşte bugünden itibaren sakızı karanfil le değiştirin. Her gün birkaç karanfil çubuğu çiğnerseniz parodontoz, stomatit, damak iltihabı ve diğer ağız boşluğu hastalıklarından kurtulacaksınız. Bu doğal araç pahalı ilaçlardan hem daha yararlı, hem de daha ucuzdur. Karanfil anjina ve diğer boğaz hastalıklarında çok etkili bir araçtır.

Sindirim sistemini iyileştirmek

Karanfil sindirim sistemini düzenler, metabolizmayı hızlandırır. Yemekten 15 dakika önce 1 tatlı kaşığı bal ile iki karanfil çubuğunu karıştırıp, çiğneyin. Mide ülseri ve yüksek kan tansiyonunuz varsa, bu yöntemi denemeden geçirmeyin.

Karanfil zayıflamak isteyenler için de çok uygun bir bitkidir. Ayrıca gastrit, asitlerin eksikliği ve diğer hastalıkları iyileştirir.

Kanserin önleyici ilacı

Karanfil içerdiği eugenol maddesi kanser hücrelerinin boyutunu küçültür, yenilerinin oluşmasını engelleyen en etkili ilaç gibidir.  Karanfil bağışıklığı güçlendirir, hem de kanser hücrelerinin oluşumuna engel olur.

Tansiyonu yükseltmek için

Tansiyonsuzun düştüğünü hissediyorsanız, ilaç kabul etmeye acele etmeyin. Birkaç karanfil çubuğu çiğneyip bekleyin. Hem tansiyonunuz dengelenecek, hem de kendinizi kimyasal içeren ilaçlardan korumuş olacaksınız. Genellikle, tansiyon problemi olmayan kişiler de günaşırı karanflli kahve içe bilirler.

Sinirleri yatıştırır

Karanfil doğal antidepressant sayılabilir. Her gece yatmadan önce 1 karanfil çubuğu çiğnemek, insanı sakinleştirir, uykuyu normal düzene koyar.

Karanfil kaliteli olup olmadığını anlamak için su dolu bardağa atın, eğer çubuk suyun dibine çökerse demek ki, onun içinde tüm vitaminler ve yağlar olduğu gibi içindedir. Yok, eğer çubuk yatay şekilde yüzüyorsa, demek ki, onu kullanmaya değmez.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.