Sağlığa Faydalı Bilgiler

Karaciğeri temizleyen, sinirleri yatıştıran mucize etkiye sahiptir bitki çayları

10.10.2017
230
Karaciğeri temizleyen, sinirleri yatıştıran mucize etkiye sahiptir bitki çayları

Öyle bitki çayları var ki, yatmadan önce içildiğinde yağların temizlenmesi ve yakılmasını hızlandırır.  Karaciğer yağlanmasının tedavisinde olumlu sonuçlar gösteren bitki çayları hakkında bilgiler vereceğiz.

Doktorlara göre, en iyi detoks biz uyurken oluşur. Uykuda olunduğu zaman vücut ve dokular yenilenir ve onarılır. Çin tıbbında denir ki, karaciğer sabah saat 1 den 3 kadar çalışıyor. Odur ki, karaciğerin etkili temizlik için uyku ideal bir zaman. Diğer biyolojik sıvıların temizlenmesi ve metabolizmanın hızlanması için bitki çaylarının rolü büyüktür.

1- Papatya çayı
Papatya çayı – yatmadan önce önerilen en popüler faydalı içecektir. Onun içerdiği acı maddeler karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Papatyaya sinirleri yatıştırır, uyku bozukluğunu kurtarmak ve rahatlamak için kullanılır. Bu otun iltihapları yok eden etkileri de var.

2- Limonlu su
Sıcak limonlu suyu genellikle bize sabah uykudan uyandıktan sonra içmeyi öneriyor. Su kabına bir dilim limon veya sıkılmış suyu ilave edilebilir. Gece ise limon suyu zehirleri kanı temizlemeye yardımcı olur. Ama unutmayın ki, limonlu su sıcak halde güçlü bir etkisi vardır.

3- Gül çayı
Gül kalp ve duygulara bağlı olan güzel bitkidir. O, karaciğerin enerji akışının düzgün sağlamak için çok faydalıdır, çünkü enerji bozulması depresif durumlara yol açıyor. Gül çayı, organların toksinlerden etkili şekilde temizlenmesine ve kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur.

4- Naneli çay
Nane sindirime yardımcı olan çok faydalı bir bitkidir. Nane uykunun bozulmasına yol açabilecek semptomları giderir. Karaciğer sindirim sürecinde de yer alır ve organın temizlenmesinde de rol oynar.

5- Yulaf çayı
Bu çay karaciğerin temizlenmesi için faydalı olan proteinler, yüksek düzeyde vitamin ve mineraller bakımından zengindir. Ayrıca, yulaf duyguları dengeler ve sakinleştirmeye yardımcı olur.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.