Sağlığa Faydalı Bilgiler

Kanserin ve diğer tüm hastalıkların sebebi asit – Dünyaca ünlü bilim adamı açıkladı

22.01.2019
146
Kanserin ve diğer tüm hastalıkların sebebi asit – Dünyaca ünlü bilim adamı açıkladı

Dünyaca ünlü Alman bilim adamı, biyokimyacı, Nobel Ödülü sahibi Otto Warburg, alkali ortamda hiçbir hastalığın ve hatta kanserin bile olamayacağına inanıyor.

Warburg canlı hücrede redoks süreçlerini öğrenen bilim adamıdır. O, kimya ve fizyolojisi yaygın olarak kullanılan biyolojik nesnelerin incelenmesi için birçok alet ve cihazları geliştirdi. Bilim adamı tümör hücrelerinin metabolizmasını, fotosentez ve fermantasyon kimya konularını derinlemesine inceledi. 1931 yılında Warburg doğanın ve “solunum enzimlerinin” fonksiyonlarının belirlenmesi üzerine fizyoloji ve tıp alanında Nobel ödülüne layık görüldü.

Nobel Ödülü sahibi Otto Warburg “Kanser diğer hastalıklardan farklı olarak, çok sayıda ikincil nedenlere sahiptir. Ancak kanserin şöyle esaslı bir sebebi var. Kaba dilde desek, kanserin asıl kökeni. Normal bir hücrenin oksijen kullanarak solunumun diğer tür enerji glikoz fermantasyonu ile değiştirilmesidir”.

Şeker sadece insülin seviyesini yükseltmiyor, hem de kanser kafesleri için besleyicidir. Bu gerçek uzun zamandır bilime bilinmektedir. 1931’de Nobel tıp ödüllü Otto Warburg, tümörlerin şekerle beslendiğini buldu.

Birçok insanda asit oranı arttı. Bu ürünlerin, rafine edilmiş ve genetiği değiştirilmiş ürünlerin nedeniyle oluşur. Fakat çoğu farkında değil ki, onlar bununla birlikte kanser, obezite ve birçok ağır hastalığın gelişmesi için uygun bir ortam oluştururlar. Neyse ki organizmada alkali (bazik) ortam yaratmak çok basittir.

Vücutta alkali (baz) dengesini sağlayan yöntemler:

1- En faydalı yöntem güne içine limon suyu sıkılmış bir bardak su içerek başlamaktır. Limon ekşi olsa da, vücut üzerinde yan etkisi vardır. Mideyi temizlemek için aç karnına limonlu su için. Ya da her gün aç karnına bir bardak elma sirkesi ilave edilmiş su içebilirsiniz. Bir bardak suya 1-2 çorba kaşığı sirke yeterlidir.

2- Limon suyu sıkılmış ve zeytinyağı ilave edilmiş salata ve yeşillik yiyin. Meyve ve sebzeler en iyi alkali iz elementler kaynaklarından biridir. Vücutta pH dengesini korumak için gün boyunca onları yiyin.

3- Açmışsınız? Tuzsuz çiğ badem yiyin. Bu, kanda şekerin miktarını normalleştirmenin yanı sıra, asit dengesini de düzene sokuyor. Çünkü bünyesinde magnezyum ve kalsiyum gibi birçok alkali iz elementler içerir.

4- Badem sütü için ve yeşil sebzelerden smuzi hazırlayın.

5- Yürüyüşe çıkın, sporla uğraşın. Aktif hareket her zaman faydalıdır. Antrenmanlar organizmadan ekşi ürünleri ve maddeleri atmaya yardımcı olur.

6- Oksijenle zengin olan yerde durup derin nefes alın. Havası temiz olan yerleri sık sık ziyaret edin. Organizmadan atıkları dışarı atmak için sık sık su için.

7- Her gün et yemeyin. Çünkü günlük et yemek asit dengesini artırır.

8- Yüksek şekerli tatlılardan ve gazlı içeceklerden vazgeçin. Şeker en ekşi ürünlerden biridir. Bir şişe gazlı içeceğin asitliğini nötralize etmek için 30 bardaktan fazla su gereklidir.

9- Menünüzde daha çok sebzelere yer verin. Sadece patates sebzesi hariç! Biber, kuşkonmaz, patlıcan ve özellikle kabak çok faydalı olacaktır.

10- Ve en son olarak bol Brüksel lahanası yiyin. Bileşiminde organizma için yararlı olan çok yararlı enzimler vardır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.