Sağlığa Faydalı Bilgiler

Kansere iyi gelen en iyi 5 gıda

13.12.2017
219
Kansere iyi gelen en iyi 5 gıda

Günümüzün en korkunç hastalıklarından biri olan kansere her yıl 15 milyon insan yakalanır. Doğal çözümler oldukça etkili olduğu bilinirken, bu doğal çözümlerin ne olduğu çoğu zaman bilinmez. Şimdi ise, kansere iyi gelen bazı gıdaları sizlerle paylaşacağız.

1- Üzüm
Üzüm sağlıklı hücreleri koruyor. Öyle ki, üzüm kanser hücrelerinin toksik etkisinin önünü alarak büyümelerini engelliyor, sağlıklı hücrelerin korunmasına ise, yardımcı olur. Bu nedenle, uzmanlar üzümden çokça faydalanması önermektedirler.

2- Yeşil çay
Polifenol açısından zengin olan yeşil çay özellikle kansere karşı koruyucu etkisi ile tanınmaktadır. Öyle ki, o kanserin gelişimini engeller ve yayılmasını yavaşlatır.  Yeşil çayın özellikle, mide ve bağırsak kanserine karşı olumlu etkisi olduğu bilinmektedir.

3- Mandalina
C vitamini ile zengin olan mandalina, antioksidan etkisi ile kansere karşı koruyucu bir besindir. Günde 2 adet mandalina yemenin kanser önleyici etkisinin oluşmasına sebep olur.

4- Sarımsak
Sarımsak kansere karşı etkili olan diğer bir besindir. İçerdiği A ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, kükürt ve çinko gibi mineraller deri, akciğer ve kan kanserine karşı olumlu etkisi vardır.

5- Limon
Limon doğallığı ile korur. O, yüksek antioksidana sahiptir. Bu nedenle, kansere karşı koruyucu özellik göstermektedir. Özellikle, karaciğer, akciğer, mide ve deri kanseri önler.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.