Sağlığa Faydalı Bilgiler

Kanı sulandıran ve durultan doğal araçlar

25.02.2018
334
Kanı sulandıran ve durultan doğal araçlar

Kanın aşırı sıvı veya katı olması insan vücudunda çeşitli hastalıkların varlığına işarettir. Kanın normalden fazla sıvı olması hızlı kanamalar, katı olması ise metabolizmanın bozulmasına neden olur. Bu sistemin doğrudan dengelenmesi karaciğer tarafından kontrol edilir..

Kanı durulaştıran besinler sırasında gün boyunca 2 litreden fazla su alımı, çiğ sebzeler tüketmek, meyve salataları salatalar, mevsimsel meyveler yararlıdır. Et ürünleri, az hareket etmek, çok tuzlu ve yağlı yemek gibi alışkanlıklar ise kanın katılaşmasına neden olur.

Ayrıca, koyu çay içmek yerine, çeşitli bitki çaylarından, nane çayı, zencefil, zerdeçal, limon her gün alınmalıdır. Onlar organizma için oldukça faydalı meddeler birleştirir.

Düzenli olarak hibiskus,  ökseotundan da kullanmak önerilir. Onlar hem kanı sulandırır, hem de kan basıncını düşürür. İçeriğinde bulunan madde damarlarda birikmiş yağ ve lipitleri temizler, tansiyon düşürür. Damarlarda pıhtılaşmanın miktarını azaltır.

Nane ve zencefil çayı ise kanı durulaştırmakla yanı sıra, iyi sakinleştirici etkiye sahiptir.

Sarımsağın kan durultucu etkisi çok güçlüdür, tansiyonu düşürür, vücudu virüs hastalıklarından koruyan en iyi araçtır.

Her yıl kan aldırmak organizmanın yenilenmesine, hücrelerin yeniden canlanmasına neden olur. Trombüs açısından zengin, kirli kanları vücuttan atar ve yerine oksijen açısından zengin taze kan gelir ve böylece kanı durulaştırır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.