Sağlığa Faydalı Bilgiler

Japon masajı ile 10 yaş gençleşmek

15.08.2017
983
Japon masajı ile 10 yaş gençleşmek

Japonya bizi sadece yeni buluşları ile değil eski tariflerle de sevindiriyor. Japonların gençlik sırrı sadece beslenme kurallarında olmayıp, bir de bakım kurallarına da bağlıdır.

Japon masajı cildin gençliğini ve tazeliğini korumak için etkili bir yöntemdir. Onlar yüz yıllardır bu masaj tekniği kullanırlar, mesajın etkinliği bilimsel araştırmalarda defalarca ispat edilmiştir.

Japon masajını diğer mesajlardan ayıran nedir?

Japon masajının temel farkı öncelikle cildin alt tabakalarına da etki göstermesidir. Standart masaj ise cildi masaj yağları veya kremler aracılığıyla yüzü hafif hareketlerle ovalamak demektir. Bu masajda güzellik uzmanları sadece cildin üst tabakasına masaj yapıyor, alt katlar etkisiz kalıyor. Japon masaj ise cildin üst  alt tabakalarına tesir ederek kasları ve bağ dokuları harekete geçirir, hatta kafatası kemiklerini etkiliyor. Ayrıca, masajı parmaklarla değil, tüm el ile yapılır.

Japon asahi masajının faydası nedir?

Japon asahi masajı vasıtasıyla lenflerde kan dolaşımını iyileştirmek, mimik kırışıklıkları ve izlerle mücadele etmek, ödemleri gidermek, cildin rengini canlandırmak, hatta sarkmış gıdılardan kurtulmak mümkündür.

Japon asahi masajı cildin alt tabakası için bir çeşit detoks rolünü oynuyor. Masajcının elleri lenf damarları boyunca hareket eder ve lenfatik plakların yerleştiği bölgelerin etkinliğini geliştirir. Sonuçta lenf akımı ve kan dolaşımını artırır, zehirlerin bu bölgeden çıkarılmasına yol açar.

Japon masajının temel kuralları

Önceden cildi temizlemek gerekir. Yüzünüzü sıcak su ve cildi yumuşatana kadar istenilen araç ile yıkayın, daha sonra peçete ile ıslanmış cildi kurulayın. Cildi ölü hücrelerden arındıran fırçalar da kullanabilirsiniz. Masaj hareketleri sert olmalıdır. Masaj yağlarını veya kremlerini de kullanılabilirsiniz. Normal masajdan farklı olarak, burada cilde baskı yoğun olmalıdır, ama lenf akımı ve damarların bulunduğu bölgelerde çalışırken hareketler aktif olmalıdır. Onu da unutmayın ki, manipülasyon sırasında ağrı hissetmemelisiniz.

Masajı ayakta veya duruşu düz tutmak kaydıyla yerleşik durumda yerine getirmek gerekir. Eğer beli düz tutmak zorsa, yatay durum geçin.

Her iki elin üç parmağıyla (işaret, orta ve yüzük) kulaklara yakın noktalara – lenf düğümlerinin bulunduğu bölgelere basın. İlgili kısmı parmak ucu ile değil, eli tamamen sağlam sıkarak iki saniye basılı bekletin. Daha sonra yavaş yavaş aşağı köprücük kemiğine doğru düşün.

Kime Japon mesajı olmaz?

1.Limfatik sistem hastalıkları olunca

2.Faringit veya diğer LOR-patolojisi

3.Deri hastalıkları

4.Virus

5.Kronik yorgunluk sendromu

6.Derialtında yağ tabakası olanlara bu masaj çok ince şekilde uygulanıyor

7. Kuperoz

Japon Masajı Video

ETİKETLER:
// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.