Sağlığa Faydalı Bilgiler

İbn Sina’nın nefes yolları, astım ve kanser için mucizevi karışımı

29.01.2019
152
İbn Sina’nın nefes yolları, astım ve kanser  için mucizevi karışımı

Ortaçağ döneminin en büyük hekimlerinden olan İbn Sina 16 yaşında Tıpla uğraşmaya başladı. O, küçük yaşlarda iken bu alanla ilgilenmeye başlasa da, yeni tedavi yöntemleri ile popüler olmuştur.

İbn Sina tıp eğitimini önce Kuşyar isimli bir hekimin yanında aldı. Ayrıca o, Buhara’da babasının ve döneminin en ünlü bilim adamlarının öğrencisi oldu. 19 yaşında doktor unvanı alan İbn Sina hastaları ücretsiz olarak tedavi etmeye başladı. Ünlü tariflerinden (reçetelerinden) bazıları günümüze kadar ulaşmıştır.  Onlardan “mucizevi reçete” adını almış birinin hazırlanma kuralını sizlerle paylaşacağız.

Gerekli malzemeler:

  • 250 gr kuru incir
  • 1 litre zeytinyağı

Hazırlanışı ve kullanımı:

Öncelikle incirleri yıkayın, süzün ve kuşbaşı şeklinde doğrayın. Daha sonra onları zeytinyağı eklenmiş kavanozun içine dökün ve ağzını kapatın. Bu kabı 5 gün boyunca karanlık bir yerde saklayın. Daha sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yiyin.

Bu karışım tüm nefes yolları, astım, akciğer hastalıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Kuru incirli zeytinyağı karışımının esas faydası kanser hastalığına karşı mücadele ediyor. Bu karışım düzenli olarak kullanılırsa, organizmamızı kanserden koruyabilirsiniz. Bu karışımın İbni Sina’nın mucizevi karışımı olduğunu göz önüne almanızı ve sağlığınıza çok faydalı olabileceğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.