Sağlığa Faydalı Bilgiler

Her gün incirli süt karışımını içmenin inanılmaz faydaları

09.02.2019
266
Her gün incirli süt karışımını içmenin inanılmaz faydaları

Günümüzde sütün ve incirin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkisi sır değildir. İngiltere kraliyet ailesinin en sevdiği besinlerden biri olan incir bin yıllardan beri halk tıbbında yaygın olarak kullanılıyor.

Bu iki mucizevi besin birlikte kullanıldığında daha büyük yararlar sağlıyor. Kalsiyum açısından zengin olan süt ve doğal antioksidan olan incir birlikte birçok hastalığın üstesinden geliyor.

Özellikle büyüme çağındaki çocukların içmesi gerekli olan süt, kemiklerin hızlı ve sağlıklı gelişimine katkıda bulunur. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde ömrün geride kalan çağlarında meydana gelebilecek kemik erimesi riskini düşürür. İncir ise antioksidan madde ve lifle zengindir. Bu gıda aynı zamanda, sindirim sistemini kontrol edebiliyor. Kabızlık gibi büyük sorunun üstesinden gelen incir 5 adet olmak üzere kullanıldığında vücudun ihtiyacı olan enerjinin % 80-ni karşılıyor.

İncirli süt karışımın yapılışı ve faydaları

Daim sindirim problemi yaşayan insanlar kabızlık ve şişkinlikten şikâyet ederler. Ancak yemekten sonra bu sorunla karşılaşmak istemiyorsanız, bu tavsiyeleri uygulayın. Kaynayan 3 bardak sütün içine 6 adet kuru incir atıp 10 dakika pişirin. Daha sonra blenderden geçirip yemeklerden önce ve sonra kullanın.

Öksürük

Kış aylarında artan virüsler nedeniyle üst solunum organları hastalıkları artar. Bu da nefes yollarında ciddi rahatsızlık yaratır. En acı sonucu ise kuru öksürüktür. Bunun üstesinden gelmek için 1 bardak sütün içine 2 adet incir atıp kaynatarak için. Günde 2 fincan içmek öksürüğü ve diğer sorunları ortadan kaldırır.

Kronik yorgunluk

İş ve sosyal yaşamda, sağlıksız gıdaların kabul edilmesi insan vücudunu olumsuz etkiliyor. Kronik yorgunluk ve ağrılar işte o zaman artmaya başlıyor. Bu yorgunluktan kurtulmak istiyorsanız, kahvaltıdan önce bir bardak sütün içine 1 kaşık bal ve kuru incir katıp için. Bu karışım hem de cildin parlak ve kusursuz olmasını sağlar.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.