Sağlığa Faydalı Bilgiler

Havucun faydalı olduğu ve iyileştirdiği hastalıklar

28.02.2019
291
Havucun faydalı olduğu ve iyileştirdiği hastalıklar

Havucun organizma için onlarca faydasının olduğu birçok kişi tarafından bilinmektedir. Fakat onun öyle faydaları da var ki, bu konuda çok az insan bilir. Peki havucun faydalı olduğu ve iyileştirdiği hastalıklar nelerdir? Bu makalemizde havucun az bilinen faydalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Havuç öksürüğün, nezlenin ve bronşitin ilacıdır
Rendeden geçirilmiş 3 yemek kaşığı havucu 2-3 dakika süreyle 1 bardak sütte düşük ateşte pişirin. Yarım saat bekletin. Gün boyunca 4 bardak için. Bu karışım çok etkilidir. Hatta kuru ve tahriş yapan öksürüğü de ortadan kaldırır.

Trofik yaralar
Orta boyda açık renkli havucu temizleyin, sıcak su ile yıkayın ve rendeden geçirin. Sonra rendelenmiş havuca 3-7 damla balık yağı ilave ederek karıştırın. Akşam yatmadan önce püre şeklindeki karışımı 3 katlı arınık beze koyarak yaranın üzerine yerleştirin. Daha sonra üzerini kâğıtla kapatarak, üstüne temiz bir havlu serin.  Bir gün bekletin ve daha sonra ise yenisi ile değiştirin. Bu karışımı yara iyileşen kadar uygulamak gerekir.

Miyokard enfarktüsü
İnfarktan sonra gün içinde 2 kez yarım bardak olmak üzere 1 çay kaşığı bitkisel yağ ilave edilmiş taze sıkılmış havuç suyu içmek gerekir.

Stenokardiya
1 yemek kaşığı havuç tohumunu 1 bardak suda 1 dakika süreyle kaynatın. 2 saat bekletin. Günde 3 defa olmak üzere her 3 yemek kaşığı kabul edin.

Varis
2 yemek kaşığı havuç kurusunu 0,5 litre kaynar suya dökün ve 8-10 saat tutun. 1-2 ay süresince yemekten 20 dakika önce bardağın üçte biri olmak üzere gün boyunca 4-5 kez alın.

Bronşit, Larenjit
Bir bardak taze sıkılmış havuç suyuna 2-3 çay kaşığı bal ekleyin. Gün içinde 4-5 kez olmak üzere 1 yemek kaşığı kabul edin.

Mide ve gırtlak kanseri
Gün boyunca 4-5 kez bal karıştırılmış havuç suyunu tüketin. Bu organizmanın gücünü geri gelmesine ve iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Meme kanseri
Meme kanseri sırasında tümörün üzerine rendeden çekilmiş taze havuç kompresi yapın. Kompresi sık sık değiştirin. Sonuçta havuç tümörü yok ederek onun kaybolmasını sağlayacaktır.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.