Sağlığa Faydalı Bilgiler

Havuç suyunun faydaları

29.05.2018
666
Havuç suyunun faydaları

Havuç, içeriğinde A vitamininin en saf formunu korur. Sorunlu, sivilceli cildin iyileşmesini sağlar. Yara ve deri lekelerinden özgür olmak için de kök suyundan faydalanabilirsiniz. Cilt için yararları saymakla bitmeyen kök, ciltte oluşan kırmızı lekelere karşı kalkan görevi üstlenir.

Havuç suyunu pamuk aracılığıyla cildinizdeki lekelere çekerek masaj yapabilirsiniz. Böylece cildinizdeki kızarıklıklarına, iltihaplanmalarına önleyebilirsiniz.

Güneş lekelerinin önleyebilirsiniz! 

Havuç, antioksidan içeriği ile özellikle, güneş lekeleri ve güneş ışınlarının ciltte neden olduğu sorunlarla mücadeleye yardımcı olur. Buna rağmen, koruyucu krem ​​kullanmayı da unutmayın. İlave tedbir ve destek için kökten faydalanabilirsiniz.

Havuç metabolizmayı güçlendirir

Havucun diğer önemli özelliği ise ürün takasında metabolizmaya destek olmasıdır. Havuç, metabolizmanın gelişimine de yardımcı olur.

Yüksek düzeyde B vitamini olması nedeni ile aktif olarak glikoz ve yağları parçalamaya yardımcı olur. Bu görevleri yerine getirirken vücuda verdiği enerji ile gün boyunca enerjik olmanıza yardımcı olur.

Havuç suyunun diğer faydaları

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.