Sağlığa Faydalı Bilgiler

Göbek Yağı Eriten 3 Zencefil Çayı Tarifleri

14.04.2019
323
Göbek Yağı Eriten 3 Zencefil Çayı Tarifleri

Zencefil birkaç kilo daha kaybetmek isteyenlerin en iyi yardımcılarından biridir. Zayıflama sürecinde, sürekli zencefil tüketiminin yanı sıra düzenli egzersiz yapılması da önerilir.

Uzmanlara göre, zencefil hızlı kalori yakmaya neden olan metabolizmayı uyarır. Sık sık zencefil yiyen insanlarda, tokluk hissi oluşur ve böylece tüketilen kalori miktarı azaltır. Zencefil diyete alındığında, kilo verme şansı daha da artar.

Kilo verdiren ve beli incelten zencefilli çay tarifleri

İlk seçenek: bir bardak kaynar suya bir dilim zencefil kökü ekleyin ve yarım saat demlenmeye bırakın. Her öğünden 20 dakika önce, günde birkaç kez küçük yudumlarla içilir.

İkinci seçenek: yarı kıyılmış kök zencefili, 60 g nane yaprağını kaynar suya ekleyin ve yaklaşık yarım saat bekletin. Süzün ve 250 ml limon suyu ve 80 ml portakal suyu ekleyin, iyice karıştırın ve soğuk olarak için.

Üçüncü seçenek: yeşil çay veya siyah çay ile zencefil çayı karıştırın ve bu karışım bir kaşık bal ve bir dilim limon ekleyin. Bu çay vücut için çok iyidir, canlandırıcı bir etkiye sahiptir ve kilo vermenize yardımcı olur.

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.