Sağlığa Faydalı Bilgiler

Göbek bölgesindeki yağları eritmek için ne yapmalı?

21.11.2017
401
Göbek bölgesindeki yağları eritmek için ne yapmalı?

Kilo almaya başladığınızda göbeğinizin şişmesi ve yağlı görünümü sizi rahatsız eder. Doğru besinleri doğru şekilde tükettiğinizde göbek yağlarınızda kurtulabilirsiniz. Sizin için göbeğinizi yok etmek için yemeniz ve yememeniz gereken besinleri paylaşacağız.

-Lifli besinleri sofranızda baş tacı etmelisiniz. Baklagiller göbek yağlarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

-Düşük karbonhidratlı sebzeleri bol bol tüketmelisiniz. Yeşil yapraklı sebzeler, domates, karnabahar, brokoli iyi bir seçenek oluşturur.

-Süt ürünleri göbek yağlarından kurtulmak konusunda yardımcı olduğu biliniyor. Az yağlı süt, yoğurt ve peynirleri tercih edebilirsiniz.

-Yeşil çay tüketmek vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır.

-Proteinler göbek yağlarından kurtulmanızı destekler. Yumurta, yağsız beyaz ve kırmızı et uzun süre tok kalmanızı ve açlık krizlerine karşı gelmenize yardımcı olur.

-Bir bardak suyun içine birkaç damla limon damlatıp içtiğinizde toksinlerin atılmasına yardımcı olursunuz. Gün içinde bol su içmeyi unutmayın.

-Göbek bölgesindeki yağların temel nedeni aşırı şekerli gıdalar tüketmektir. Pasta, şerbetli tatlılardan uzak durun. Tatlı olarak meyve ya da sütlü tatlılar seçmelisiniz.

-Maddelerin alış verişini hızlandıracak egzersizler yapmayı ihmal etmeyin.

 

// BENZER Konular:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.