Sağlığa Faydalı Bilgiler

Fermente (mayalanma) olmayan atık ürünlerin meme kanserine etkileri

04.01.2019
145
Fermente (mayalanma) olmayan atık ürünlerin meme kanserine etkileri

İnsan vücudundaki şeker, yağ ve diğer besin maddelerinin parçalanması sonucu, fermente mayalanma) olmayan atık ürünler oluşur.

Organizma için gerekli şart yüksek yağlılığa ve şeker içeriğine gıda maddelerinin fermente olmayan parçalanma ürünlerinin seviyesinin ne derece olmasıdır. Ayrıca söz konusu maddelerin seviyesini besinlerin pişirme biçimi de artırır.

Fermente olmayan atıkların antioksidanlar ve serbest radikaller arasında 2. lehine dengesizliklere neden olduğu bilinmektedir. Bunun neticesinde de, organizmada kronik iltihabi süreçler baş verir. Bu maddeler zamanla organlarda birikerek diyabet, alzheimer, artrit ve kanser gibi çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olur.

Güney Carolina Üniversitesi bilim adamları fermente olmamış atık maddelerinin kadınlarda meme kanserine ne tür etki ettiğiniz araştırdılar.

Anlaşıldı ki, bu maddelerin seviyesinin artması belli yolların aktifleşmesine ve sonuçta da kanser hücrelerinin hızla çoğalmasına neden olur. Uzmanlar tespit ettiler ki, fermente olmamış atık maddelerinin artması proteinin fosforlaşmasını da artırır.

Gözlenmiştir ki, meme kanseri sırasında uygulanan tamoksifen ilaçların etkisi ile kanser hücrelerinin gelişimi zayıflar. Fakat vücuda oluşan fermente olmamış atık maddeleri onların gelişimini yeniden hızlandırır.

 Vücutlarında fermente olmamış atık maddeleri olan kadınların iyileşme şansları daha azdır. Bu nedenle, tedavi sırasında hastalar beslenmelerine özel dikkat etmelidirler, ilaç tedavisi ile birlikte uygun diyet uygulamalıdır.

BENZER YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.